• تاریخ : ۲۸ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : ورزشی

  به گفته سرویس ورزشی جام نیـوز، فيورنتينا براي اولين‌بار بعد از ۶دهه يعني ۵۸سال ۶بازي پشت‌سر هم را برد؛ از جمله برد دو‌بر‌صفر در زمين آ.اس‌رم يعني همان‌جايي كه بارسلونا ۳بر‌صفر بازنده حذف شد و از رسيدن به مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا باز ماند. روند پيروزمندانه بنفش‌ها دقيقا از جايي آغاز شد كه داويده آستوري، كاپيتان ملي‌پوش اين تيم شب قبل از بازي با اودينزه در هتل محل اقامت تيم درگذشت و جامعه فوتبال ايتاليا را در شوك فرو برد. دقيقا همان روندي كه بعد از درگذشت ناگهاني هادي نوروزي بر پرسپوليس حاكم شد و اين تيم كه تا پيش از فوت مرحوم نوروزي در رده‌هاي آخر جدول دست‌وپا مي‌زد و خطر اخراج برانكو را تهديد مي‌كرد تا قهرماني ليگ پيش رفت و فقط با بدشانسي قهرماني را به استقلال خوزستان واگذار كرد.

 

 

فيورنتيناي بعد از آستوري

شاگردان استفانو پيولي در برد خارج از خانه در ورزشگاه المپيكو بنفش‌ها فقط و فقط دو موقعيت گل داشتند و مارکو اسپورتیلو دروازه‌بان فیورنتینا هم موفق به ثبت یازدهمین کلین‌شیت فصل شد. اينها نشانه‌هايي است براي ماوراءالطبيعي بودن اين نتايج و اتحاد بازيكنان بعد از فوت كاپيتان. فيورنتينا همان بازي معوقه با اودينزه را هم دو‌بر‌صفر برد. اولين بازي بعد از فوت آستوري مقابل بنونتو بود كه بازيكنان بعد از برد يك‌بر‌صفر دسته‌جمعي گريه كردند و هركس آنها را مي‌ديد گمان مي‌برد يك بازي حيثيتي را باخته‌اند.

 

 

برد دو‌بر‌يك در زمين تورينو، برد يك هيچ مقابل كيه‌وو، پيروزي دو‌بر‌صفر مقابل كروتونه، برد با همين نتيجه در زمين رم و اودينزه نتايجي بود كه فقط يك نيروي خارج از فوتبال مي‌توانست آنها را رقم بزند. در اين ميان نقش جوواني سيمئونه، پسر ديه‌گو سيمئونه هم خيلي مهم بود؛ او در بازي رفت‌وبرگشت به رم گل زد و خودش را در اين فصل ۱۰گله كرد و در ۳بازي آخر موفق به گلزني شد. برد در ورزشگاه المپيكو هفتمين برد خارج از خانه در اين فصل بود و چهاردهمين پيروزي فيورنتينا در اين فصل و چهل‌وهشتمين برد تاريخ بنفش‌ها مقابل ۵۲برد رم در ۱۵۸بازي. فيورنتينا تا پيش از درگذشت كاپيتان ۹باخت و ۸تساوي داشت و در هفته۲۵ با ۳۲امتياز در رده يازدهم جدول جاي داشت و الان در پايان هفته سي‌ويكم با ۵۰امتياز تا رده هفتم صعود كرده است. برد احتمالي هفته بعد مقابل حريف ضعيفش يعني اسپال مي‌تواند بنفش‌ها را بالاتر از ميلان در رده ششم جاي دهد.

 

 

پرسپوليس بعد از هادي

پرسپوليس ليگ پانزدهم را با تساوي دو-دو خانگي مقابل پديده آغاز كرد كه اتفاقا هادي نوروزي زننده گل دوم بود. سپس ۳باخت پياپي از راه رسيد مقابل استقلال خوزستان در اهواز با نتيجه دوبريك، سپاهان در اصفهان با نتيجه ۴بردو و ذوب‌آهن در آزادي با حساب دوبريك و در هفته پنجم اولين برد فصل در زمين فولاد با دو‌گل طارمي رقم خورد. هفته ششم باز هم با باخت در آخرين بازي عمر هادي نوروزي همراه بود يك باخت خانگي مقابل سايپا با حساب دو بر يك. نوروزي در برد يك بر صفر خارج از خانه در زمين تراكتور حضور نداشت و بعد از آن فوت كرد.

 

 

اولين بازي بعد از درگذشت هادي مقابل تيم علي دايي يعني سايپا بود كه محمد قاضي به پرسپوليس گل زد اما اصلا خوشحالي نكرد و پرسپوليسي‌ها با فشار زياد ناشي از اتحاد بعد از درگذشت كاپيتان موفق شدند در دقيقه۸۵ توسط طارمي به گل تساوي برسند. به گفته همشهری، اين اتحاد باعث شد تيم پرسپوليس كه ضعف‌هاي زيادي در خط دفاع و دروازه داشت در ۲۲بازي بعدي خود در ليگ فقط يك باخت به نفت تهران بدهد و ۷بار مساوي كند. آنها دقيقا در ۶بازي بعد از هادي در مقايسه با ۶بازي فيورنتينا بعد از آستوري، ۳تساوي و ۳برد داشتند و تا دو هفته مانده به آخر فصل باخت ندادند.

۱۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما