• تاریخ : ۱۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

به گفته سرویس ورزشی جام نیـوز، مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال در ارتباط با تصادف مهدی قائدی و موفقیت‌های اخیر استقلال تهران صحبت‌های جالبی کرده است که در ادامه می‌خوانید:


استقلال تهران روز گذشته موفق شد تیم صنعت نفت آبادان را درنیمه نهایی جام حذفی شکست دهد و به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا کند. نظر شما در مورد عملکرد استقلال در این بازی چیست؟


استقلال در ادامه روند روبه جلویی که داشت یک گام دیگر پیش‌رفت. این بازی در خانه حریف خیلی برای استقلال مهم بود به دلیل اینکه صنعت نفت در خانه خود بسیار خوب و موثر بازی می کند و از حمایت طرفدارانش بهره می برد، بردن چنین تیمی در آبادان خیلی سخت است. به عقیده من استقلال خیلی در این بازی خوب کار کرد و این تیم شانس زیادی دارد تا حداقل یک جام در پایان فصل کسب کند. استقلال بسیار منطقی بازی کرد، آن ها دو بر صفر جلو افتادند و بازی را به خوبی اداره کردند.

 

به نظر شما شفر چقدر در این بردها و موفقیت های استقلال نقش داشته است. با توجه به اینکه استقلال از زمان آمدن او به این تیم روند رو به رشدی را طی کرده است و… .


صد در صد شفر تاثیر گذار بوده است. همه این اتفاقات از زمان آمدن شفر افتاده است. به دلیل اینکه همه عوامل از قبل بودند و فقط شفر به جمعشان اضافه شده است، بنابراین شفر تاثیر گذارترین فرد در موفقیت های این تیم محسوب می شود. البته دیگر عوامل تیم هم کمک کردند ولی نقش شفر از بقیه بیشتر بوده است. 


قرارداد شفر در انتهای فصل جاری به اتمام می رسد. به نظر شما و با توجه به اقدام مسئولان استقلال مبنی بر تمدید قرارداد شفر، باید این تمدید قرارداد الان صورت بگیرد یا اینکه بهتر است در پایان فصل و وقتی که مشاهده کردیم او چه عملکردی داشته است قراردادش را تمدید کنند؟


اگر همین روند رو به رشد استقلال ادامه داشته باشد، چه بهتر که از همین حالا قرارداد شفر را تمدید کنیم. به هر حال شفر هم مشتریان خود را دارد و باید برای تمدید قرارداد او در صورت خوب کارکردنش سریع اقدام شود. به نظرم اگر سریع‌تر این تمدید قرارداد انجام شود، می تواند بازدهی بیشتری در آینده داشته باشد. 


پس از اینکه حسین حسینی دوباره نیمکت نشین شد بسیاری به صفحه اینستاگرام شفر هجوم بردند و نوشتند که تو از رحمتی ترسیدی و به همین دلیل حسینی را نیمکت نشین کردی و از این دست موضوعات. نظر شما در این ارتباط چیست و اینکه واقعا شفر به خاطر یک بازیکن، دیگری را نیمکت نشین می کند و از آن مهم تر آیا رحمتی چنین عملی را انجام می دهد؟


متاسفانه ما هرچه بگوییم اشتباه است. به دلیل اینکه ما در باشگاه نیستیم و از خیلی مسائل اطلاعات کافی نداریم. ما باید این حق و انتخاب را به خود شفر بدهیم، به دلیل اینکه او سرمربی است و او باید برای تیم تصمیم بگیرد. استقلال دو دروازه بان خوب دارد و هربار که یکی نیمکت نشین شود یکسری ها بخواهند به پیج اینستاگرام او حمله کنند، به عقیده من درست نیست و یک بی فرهنگی است. این دست کارها برای طرفداران استقلال نیست، هیچ وقت یک طرفدار واقعی استقلال چنین کاری و چنین بی شخصیتی را نمی کند و فحش نمی دهد. این مسائل را به کادر استقلال واگذار کنید و مهم این است که استقلال موفق باشد. هیچ کسی یا هیچ نامی بالاتر از نام استقلال نیست.


خیلی ها می گفتند یا یک جاهایی می نوشتند که بین رحمتی و حسینی با توجه به این مسائل و حواشی اخیر، اختلاف پیش آمده است اما هر دو بازیکن روز گذشته پست هایی را در اینستاگرام گذاشتند و از استقلال و یکدیگر حمایت کردند. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست و این دست شایعات چقدر می تواند به تیم ضربه بزند؟


بله قطعا می تواند ضربه بزند ولی ما همه دیدیم که رحمتی وقتی نیمکت نشین شد و جای خود را به یک جوان داد، باز هم از تیمش حمایت کرد و به عنوان یک کاپیتان پشت تیمش بود. 

رحمتی هم همیشه از حسینی حمایت کرده است.


بله همیشه از حسینی حمایت کرده است. به نظر من حسینی هم می تواند این کار را مانند رحمتی انجام دهد و به عنوان یک دوست و یک بزرگتر از رحمتی درس بگیرد. حسینی اگر هم نیمکت نشین بود باید خیلی بی حاشیه مثل رحمتی از تیمش حمایت کند و من فکر می کنم حسین حسینی تنها برنده این فصل استقلال بوده است. او قطعا آینده بسیار درخشانی دارد و امیدوارم که خیلی منطقی و حرفه ای رفتار کند. 


استقلال در این دو هفته اخیر دو مهاجم خارجی آورد که هر دو در تست های پزشکی رد شدند. با توجه به اینکه خیلی از زمان نقل و انتقالات باقی نمانده، به نظر شما استقلال نباید به دنبال یک مهاجم با کیفیت و خوب برود؟ استقلال اگر یک مهاجم خوب به تیمش اضافه نکند قطعا ضرر خواهد کرد.


کاملا به همین شکل است و ضرر خواهد کرد. معلوم نیست که چه کسی این دو بازیکن را معرفی کرده است و این دو از کجا آمده اند. اگر این دو بازیکن در تست های فنی رد می شدند باز قابل تحمل بود ولی اینکه در تست های پزشکی رد شدند کمی خنده دار است.(با خنده). به طور مثال ما رفتیم بازار و نمی بینیم که چه چیزی را می خریم و بعد او را پس می دهیم. این داستان تقریبا به این شکل است. به نظر من اگر یکی از آن ها رد می شد باز ایراد نداشت ولی اینکه هردو آن ها رد شده اند… .


از دست دادن سجاد شهباز زاده و حسن بیت سعید از سوی استقلال درست بود؟ به دلیل اینکه هر دو آن ها در تیم های جدیدشان می درخشند.


فروختن یا خریدن بازیکن یک مسئله جدا است که زمین تا آسمان تفاوت دارد. اینکه مثلا لیورپول آمد تورس را به چلسی فروخت و همه گفتند که چلسی خرید خوبی کرد و لیورپول اشتباه بزرگی کرد. اما تورس نتوانست در آن تیم خوب کار کند و به نوعی به درد لیورپول نمی خورد. اینکه بیت سعید الان در تیم خود می درخشد یعنی او ریسکش در تیم های دیگر بالاست. یکسری بازیکنان هستند که فقط در بعضی از تیم ها جواب می دهند، مثل بیت سعید،ساسان انصاری و بختیار رحمانی و… . خصوصا خوزستانی ها، بازیکنانی که در خوزستان بازی کرده اند برایشان خیلی سخت است که از تیم های شهرشان بروند و خوب کار کنند.

 

تعدادشان انگشت شمار است. پس به همین دلیل نمی شود ایرادی گرفت. شهباززاده خوب بود ولی در استقلال جواب نداد. وقتی بازیکنی جواب نمی دهد خودش از لحاظ روحی ضعیف می شود و در صورت امکان باید تیم را ترک کند. در هر جای دنیا به همین شکل است. چه بگویم؛ به هر حال سلیقه است دیگر.


مهدی قائدی اخیرا تصادف کرده و ادامه فصل را از دست داده است. به نظر می رسد باشگاه استقلال روی مسائل خارج از فوتبال او نظارتی ندارد که باعث شده چنین اتفاقی رخ دهد.


این مسائل را نمی شود به باشگاه ربط داد، به دلیل اینکه تمام باشگاه های ما در رابطه با این شکل مسائل خیلی ضعیف هستند. باشگاه های ما تمرکزشان روی بند های قرارداد بازیکنانشان است. الان مسئولان دنبال این هستند که چه بندی در قرارداد قائدی پیدا کنند که ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون از قراردادش کم کنند. مسولان به فکر این نیستند که چه کاری بکنند که این اتفاقات رخ ندهد. ما در اروپا که بودیم چنین مسائلی نداشتیم. در اروپا باشگاه ما رستوران هم داشت، رختکن اختصاصی داشتیم که ماساژور های ما در آن بودند و پزشکان ما بودند. ما اتاق استراحت اختصاصی داشتیم، یا مثلا اگر من یک کاری بیرون داشتم دیگر باز نمی گشتم به خانه که بروم یک غذایی درست کنم یا بروم یک رستوران و غذایی بخورم، باشگاه ما همه چیز داشت. مثل اینجا نیست که بازیکن دائم در راه باشد. ما در اروپا کارهایمان را انجام می دادیم و ساعت ۱۱ به ناهار می رفتیم و ماساژ و… تا برای تمرین آماده شویم. تصادف و این دست مسائل برای همه بازیکنان دنیا هم اتفاق می افتد اما در اروپا باشگاه روی بازیکنان نظارت دارد و نمی گذارد چنین اتفاقاتی رخ دهد. این شکل مسائل اصلا جالب نیستند. ساختار باشگاه های ما باید درست شود. در هر صورت امیدوارم قائدی از این اتفاقات درس بگیرد. دیگران هم باید از این اتفاق درس بگیرند تا دیگر چنین مسائلی تکرار نشود. هرچند که این اتفاق خیلی هم بد نیست. بالاخره حادثه برای همه هست اما باید نظارت ها بیشتر شود.

خبرورزشی

۱۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما