• تاریخ : ۲۳ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

همایون امیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرنامه ورزشی لرد، در خصوص انتقادات داوری نسبت به معترضان فدراسیون بوکس اظهار داشت: داوری مدعی شده است ۴، ۵ نفر به شرایط معترض هستند که باید بگویم اگر او ۲۰ نفری که مقابل وزارت ورزش تجمع کرده بودند را ۴ نفر دیده است باید مشکل خود را برطرف کند. اتفاقا او که مدعی است جامعه بوکس از او حمایت کرده است باید بداند جامعه بوکس ۴،۵ نفری که دور او جمع شدند نیست  و بسیاری از قهرمانان و پیشکسوتان بزرگ این رشته با ما هم‌صدا هستند.

وی تصریح کرد: ما از هیچ کاندیدای خاصی نیز حمایت نمی‌کنیم و فقط به دنبال اجرا شدن عدالت در فدراسیون بوکس هستیم. اینکه داوری مدعی است منفعت ما به خطر افتاده است باید بگوید چه منفعتی از حضور در این رشته و فدراسیون داشتیم که دیگر آنها را نداریم. آیا حقوق‌های چند میلیونی داشتیم که قطع شده است یا از امکاناتی بهره‌مند بودیم که دیگر آنها را نداریم. اتفاقا منفعت را از بوکس برخی افراد خاصی بردند که در حال حاضر در کنار داوری و برخی کاندیداهای دیگر هستند و در آن واحد نیز رقبای انتخاباتی را دور می‌زنند.

مربی سابق تیم ملی بوکس تاکید کرد: من نیز قبول دارم که جامعه بوکس ۵ نفر نیستند اما حاضر قسم بخورم ۷۰ تا ۸۰ درصد جامعه بوکس پشت ما هستند و ما نیز سر خود دست به اعتراض نزدیم و با مشورت با بزرگان و ریش سفیدان این رشته به شرایط معترض شدیم.

بیشتر بخوانید: احدی: اقبال عمومی نسبت به داوری مثبت است

امیری در خصوص اظهارات احدی مبنی بر اقبال جامعه بوکس به داوری عنوان کرد: تا جایی که اطلاع دارم احدی دست یاری به سوی ثوری دراز کرده است و در عین حال با دیگر کاندیداها نیز لابی می‌کند تا فقط در تیم ملی باقی بماند. هدف او فقط حضور در تیم ملی و رفتن به سفر است و برایش هیچ کدام از کاندیداها تفاوتی با یکدیگر ندارند. احدی به دنبال پول در آوردن از بوکس ومسافرت‌های خارجی است و با اهداف مالی از کاندیداها حمایت می‌کند.

وی افزود: برخی از دوستان با وجود اینکه یک کارمند ساده بودند در حال حاضر چند خانه و ماشین مدل بالا خریده‌اند و از منفعت بوکس بهره کافی را بردند. اوضاع ما نیز مشخص است و حتی قبل از حضور در بوکس شرایط بهتری داشتیم و روز به روز تنزل داشتیم. دوستان بهتر است به رزومه خود نگاه کنند و ببینند قبل از حضور در بوکس کجا بودند و با حضور در این رشته به کجا رسیدند. این دوستان که مدعی هستند منفعت ما به خطر افتاده است یک سند و امضا از من پیدا کنند که پولی از فدراسیون دریافت کرده و یا با کسی برای رسیدن به قدرت لابی کرده باشم.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما از اعتراضاتمان رسیدن صدایمان به گوش مسئولان ورزش کشور بود تا شرایطی را فراهم کنند انتخابات بوکس عادلانه برگزار شود. اگر بخواهیم می‌توانیم با ایجاد کمپینی و حضور بزرگان به داوری نشان بدهیم چند نفر هستیم تا دیگر مدعی اعتراض چند نفر نباشد.

آخر مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما