• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

به گفته خبرنامه ورزشی لرد، صلاحیت سه نامزد نهایی کسب توپ طلا به عنوان ارزشمندترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال به خصوص در سال‌های اخیر که همواره در تسخیر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار گرفته، همواره یکی از موضوعات قابل بحث در میان اهالی دنیای فوتبال بوده است، از جمله توپ‌های طلای سال ۲۰۱۰ که خیلی‌ها تصور می‌کردند به سبب قهرمانی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی حق ژاوی هرناندس یا آندرس اینیستا باشد اما به لیونل مسی رسید یا توپ طلای سال ۲۰۱۳ که با وجود درخشش و عملکرد تأثیرگذار فرانک ریبری در ترکیب بایرن مونیخ فاتح سه‌گانه بوندس‌لیگا، لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی آلمان، به کریستیانو رونالدو تعلق گرفت.

فرانک ریبری خود یکی از آن کسانی است که باور دارد توپ طلای سال ۲۰۱۳ حق او بود و این موضوع را در گفت‌و‌گویش با شبکه کانال پلاس فرانسه صریحا اعلام کرد.

ریبری که سال ۲۰۱۳ بهترین بازیکن اروپا لقب گرفت و جایزه بازیکن سال یوفا را هم برد، درباره توپ طلای سال ۲۰۱۳ گفت: من به شخصه عقیده دارم که آن توپ طلا از من ربوده شده است. آن سال برخی از فرانسوی‌ها از من برای بردن توپ طلا حمایت کردند اما همه هموطنانم این کار را انجام ندادند. من در فرانسه با چشمان خودم مردم و حتی مربیانی را دیدم که می‌گفتند کریستیانو رونالدو لایق بردن توپ طلاست. فکر می‌کنید که در پرتغال هم اوضاع اینگونه بوده است و مردم آن کشور دوست داشتند که مسی یا ریبری توپ طلا را ببرند؟ به نظر من که غییر ممکن است چنین اتفاقی افتاده باشد. می توانید تصور ‌کنید که آرژانتینی‌‌ها دوست نداشته باشند که مسی یا رونالدو خارج از لیست نامزدهای نهایی توپ طلا باشند. این هم غیر ممکن است.

ریبری ادامه داد: در فرانسه همه مردم نمی‌خواستند که یکی از این کشور توپ طلا را ببرد و فکر نمی‌کنم که روزی برسد که من در خاک خودم و در کشور خودم بتوانم آدمی برگزیده باشم.

آخر مطلب/

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما