• تاریخ : ۸ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

خسرو محمدى از داوران بین المللى و مدرس فدراسیون بدنسازى که از سمت خود استعفا کرده به خبرنگار ورزشی خبرنامه ورزشی لرد گفت: ما انقلاب و سال‌ها فعالیت کردیم تا اهداف و آرمان‌هاى امام خمینى (ره) که همان اسلام، قانون و عدالت است را محقق کنیم. چرا مسئول کمیته داوران فدراسیون بدنسازی به جاى پاسخ به سوالات ما که دلایل کناره گیرى‌مان  است هستند  شعارهاى بى‌ربط می‌دهد؟! مگر کسى مدعى داوران شهرستانی و جوان گرایى  بوده که ایشان با این شعارها سعى در تشویش اذهان داوران شهرستانی دارد؟ خیلى از داوران کشور سر کلاس بنده دانش آموخته‌اند و پیشرفت آنان افتخار بنده است و با تمام قوا براى پیشرفت آنان گام بر می‌دارم ولی چطور می‌شود از آقایانی به عنوان داور بین المللی نام برده می‌شود که در هیچ یک از کلاس‌هایی که ما در فدراسیون برگزار کردیم شرکت نکرده و مدعی کسوت هستند؟

وی ادامه داد: خواستار عملى شدن شعارهاى امید جبلى رئیس کمیته داوران فدراسیون مبنى بر بها دادن به داوران شهرستانی و شکستن انحصارها در داورى هستیم به شرط اجراى آن نه صرفا در حد شعار. اگر به شعارهاى خود پایبند هستید لطفا از این جایگاه همانند ما کناره گیرى کنید و اجازه دهید زمام امور را داوران  شهرستانی بدست گیرند. رئیس فدراسیون بدنسازى و رئیس کمیته داوران فکر می‌کنند که  در داورى قحط الرجال است و صرفا جبلى باید بصورت انحصارى در محوریت این کمیته باشد.

این داور بین المللی عنوان کرد: به آقاى جبلى که می‌گوید من آمده‌ام تا انحصار داورى را از بین ببرم باید بگویم شما با پیشنهاد همین داوران مستعفی به یزدان‌راد دبیر وقت فدراسیون، بعنوان دبیر کمیته داوران کشور انتخاب شدید و با حمایت همین داوران تا ریاست این کمیته رسیدید. در چند سال شروع فعالیت جبلی عملکرد او مورد قبول بود، ولى متاسفانه در  چند سال گذشته رویه مدیریت و رفتارى وی ۱۸۰ درجه تغییر کرده تا جایی که همه ما به ستوه آمده و قید داورى را زدیم.

محمدى تصریح  کرد: سال‌ها براى پیمودن درجات داورى تلاش کردیم و وقت گذاشتیم تا توانستیم بین المللى شویم اما در کمال تعجب می‌بینیم که فردى  بدون هیچگونه سابقه داورى دفترچه داورى بین المللى افتخارى دریافت و در مسابقات قضاوت می‌کند. شخصى که در کلاس داورى درجه ٣ رد شده با گذشت مدت زمان کوتاهی در مسابقات انتخابی تیم ملى (سمنان/شاهرود) بعنوان داور بین المللى روى صندلى کنارى بنده به قضاوت مسابقه کشوری می‌نشیند که نتیجه‌اش پایمال شدن ناخواسته حق ورزشکاران و قهرمانان می‌شود. یک داور برای اینکه بتواند در مسابقات انتخابی تیم ملى به قضاوت بپردازد و مهارت و تجربیات کافى را کسب کرده باشد حداقل باید ۵ سال زمان را سپرى کند، حال چه برسد به بین المللى شدن.

این مدرس فدراسیون بدنسازى اظهار داشت: ورزشکاران با هزار امید و آرزو و گرفتن رژیم‌های سخت و هزینه‌های بالا پا به میدان می‌گذارند و از فدراسیون بدنسازى توقع دارند افرادى آنها را قضاوت کنند که صلاحیت این کار را داشته باشند. ما داوران خوبى داریم و تمامى داورانى که مراحل درجه ٣ ، ٢ ، ١ و بین المللى را بصورت قانونى گذرانده باشد از بهترین‌ها هستند اما نه اشخاصى که به یکباره بین المللى شده‌اند و در حالى در سالن مسابقه بعنوان داور بین المللى معرفى می‌شوند که حتى برخى از آنها را نمی‌شناسیم و براى اولین بار آنها را می‌بینیم.

محمدى درباره اینکه مسئول کمیته داوران گفته چند نفر وسط می‌نشستند و حال این وضع را تغییر داده‌ام و آنها معترض تغییرات هستند خاطرنشان کرد: اگر اینطور  باشد پس صرفا باید همین چند نفر که مد نظر جبلی هستند اعتراض می‌کردند  ولى می‌بینیم که تقریبا اکثر داوران بین المللى با تجربه کناره‌گیرى کرده‌اند؛ پس علت کناره گیرى سایر داوران چیست ؟

وی گفت: سال‌ها بعنوان داور بین المللى و مدرس فدراسیون خدمت کردم و فقط دلم برای ورزشکاران می‌سوزد، چون این جایگاه برای من دیگر ارزشی  ندارد.

آخر مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما