• تاریخ : ۱۱ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

اتاق خبر ۲۴: 

 با ادامه درخشش مهاجران ایرانی در فوتبال اروپا، به بررسی آمار گلزنی بین مهاجمان ایرانی حاضر در فوتبال اروپا و مهاجمان حاضر در لیگ های ایرانی پرداختیم. فوتبال ایران در حال حاضر به عنوان نماینده، کریم انصاری فرد را در یونان، علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد را در هلند، سردار آزمون را در روسیه و مهدی طارمی و سجاد شهباز زاده را در قطر دارد.

* در بین لژیونرهای فوتبال ایران، کریم انصاری فرد با ۱۲ گل زده علاوه بر اینکه بهترین آمار را داراست، در صدر جدول گلزنان لیگ یونان هم، قرار دارد.

* بعد از انصاری فرد، کاوه رضایی توانسته است با به ثمر رساندن ۱۰ گل در رده ی بعدی قرار بگیرد. این بازیکن در جدول گلزنان لیگ بلژیک در رده دوم جای خود را تثبیت کرده است.

* در رده سوم علیرضا جهانبخش قرار دارد. جهانبخش که با پیراهن آلکمار روزهای درخشانی را سپری می کند، تاکنون ۸ گل برای این تیم به ثمر رسانده است.

* رضا قوچان نژاد هم که فصل گذشته برای کسب عنوان آقای گلی می‌جنگید، موفق شده در لیگ فعلی هلند ۳ گل با پیراهن هیرنفین، وارد دروازه حریفانشان بکند. هر چند مهاجم تیم ملی کشورمان در اغلب بازی های این فصل به دلیل مصدومیت حضور نداشت؛ اما نسبت به فصل قبل آمار ضعیف تری را از خود به جا گذاشته است. قوچان نژاد فصل قبل برای تیمش ۱۸ گل به ثمر رسانده بود.

* سردار آزمون در سال منتهی به جام جهانی آمار بسیار ضعیفی از خود نشان داده است. آزمون که اغلب در تیم روبین کازان، نیمکت نشینی را تجربه کرده است، فقط موفق به زدن یک گل برای تیمش شده است.

* مهدی طارمی و سجاد شهباز زاده هم تا به اینجا موفق به گلزنی با پیراهن تیم جدیدشان در لیگ ستارگان قطر نشده اند؛ هر چند این ۲ بازیکن در نیم فصل دوم به الغرافه و القطر ملحق شده اند و تاکنون در بازی‌های اندکی حضور داشتند.

* اما در لیگ ایران قضیه فرق دارد. علی علیپور مهاجم گلزن پرسپولیس، آقای گل این روزهای فوتبال ایران است. این بازیکن با ۱۴ گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد.

* در لیگ دسته اول کشورمان هم فرشید پاداش توانسته است ۱۳ گل با پیراهن شهرداری ماهشهر به ثمر برساند و در صدر جدول گلزنان لیگ یک قرار بگیرد.

با احتساب گل‌های زده شده و از نظر آماری در حال حاضر علی علیپور با ۱۴ گل زده، گلزن ترین مهاجم کشورمان شناخته می شود و در رده ی دوم و سوم فرشید پاداش و کریم انصاریفرد به ترتیب با به ثمر رساندن ۱۳ و ۱۲ گل، قرار دارند.

حال باید دید کارلوس کی‌روش چه ترکیب هجومی را برای حضور در جام جهانی انتخاب می کند؛ جایی که مهاجمان اصلی وی آمار ضعیفی از خود به جا گذاشته اند و در حال حاضر علی علیپور را به عنوان گلزن ترین بازیکن ایران ، پیش روی خود می بینند.

برای مشاهده خبر ورزشی کلیک کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما