• تاریخ : ۳۰ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزشی

اتاق خبر ۲۴: 

فرصت نقل‌و انتقالات نیم‌فصل دیروز به پایان رسید و حالا به‌جز بازیکنان آزاد، تیم‌ها سهمیه خرید بازیکن دیگری را ندارند.

در نقل‌و انتقالات نیم‌فصل بر‌خلاف انتظارات بیشتر شاهد جدایی ستاره‌ها بودیم و تیم‌های بزرگ در جذب ستاره نتوانستند چندان موفق عمل کنند. استقلال که تا به امروز در جذب مهاجمان مورد‌نظر شفر موفق نبوده و پرسپولیس هم که اولین محرومیت خود از حضور در نقل‌و انتقالات را پشت سر گذاشت.

با توجه به اتفاقات که در نقل‌و انتقالات رقم خورده حالا مدیران هر‌ ۲‌باشگاه تحت‌فشار هستند؛ استقلالی‌ها برای جذب یک مهاجم گلزن و پرسپولیسی‌ها برای تمدید قرارداد با ستارگان. استقلال بعد از استقلال‌خوزستان و ذوب‌آهن بیشترین خروجی را در نقل‌و انتقالات نیم‌فصل داشت.‌ با این تفاوت که ۳ خروجی ذوب‌آهن به ‌خاطر رفتن به خدمت سربازی و حضور در تراکتورسازی اجازه ادامه همکاری با ذوب‌آهن را پیدا نکردند.

در آن‌سو استقلال خرید جدیدی هم نداشت. تمام لیست ورودی استقلال به محسن کریمی و بهنام برزای خلاصه می‌شود که آخرین تیم‌شان همین استقلال بود و هر‌کدام به یک بهانه در لیست نیم‌فصل اول استقلال حضور نداشتند.

ولی لیست خروجی تیم پر بود از ستاره‌های محبوب سکوها که از استقلال جدا شدند. از مجتبی جباری و فسخ قرارداد پر‌سر‌و صدایش تا سجاد شهباززاده شماره‌۱۰ استقلال و حسن بیت‌سعید که در فولاد احیا شده و در تمام گل‌های نیم‌فصل دوم فولاد تاثیرگذار بوده. در حالی که تیم بحران‌زده‌ای مثل نفت تهران در حفظ ستاره‌هایش بیشتر از استقلال موفق بود و حتی عیسی آل‌کثیر را هم راضی به ادامه همکاری کرد و  برخلاف انتظارها فقط یک بازیکن از نفت تهران جدا شد.

دیگر ترانسفرهای مهم این نیم‌فصل به حضور مهدی طارمی در الغرافه برمی‌گردد. پرسپولیس که از نقل‌و انتقالات نیم‌فصل محروم بود، به جز این‌که هیچ ورودی نداشت، آقای گل ۲ فصل اخیرش را هم از دست داد. حالا در ادامه مشخص می‌شود که حضور طارمی بیشتر به نفع پرسپولیس بود یا پولی که از بابت رفتنش نصیب پرسپولیس شد. ذوب‌آهن بختیار را از پیکان خرید و اکبر ایمانی را از چنگ پدیده در آورد، ولی ۳ بازیکن اصلی‌اش سرباز شدند و به تراکتور رفتند.

محمد عباس‌زاده سایپا را به مقصد نساجی لیگ یکی ترک کرد. سپاهان در خط دروازه جابه‌جایی داشت و اولیویرا را از لیست خارج کرد تا دروازه‌بان تیم ملی سوریه به لیستش اضافه شود. بازگشت سوشا به لیگ برتر و حضور در آبادان هم از دیگر جذابیت‌های این نیم‌فصل است.

برای مشاهده خبر ورزشی کلیک کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما