بیانیه حزب الله در واکنش به تحریم های آمریکا

به گزارش مجله پیوند، ایرنا نوشت: حزب الله لبنان چهارشنبه شب با صدور بیانیه ای در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه دو وزیر پیشین لبنانی، خاطرنشان کرد: سیاست تحریم های آمریکا نمی تواند به اهداف خود در لبنان برسد.

بیانیه حزب الله در واکنش به تحریم های آمریکا

به گزارش المیادین، حزب الله دراین بیانیه افزوده است: این اقدام ناعادلانه نشان افتخاری برای این دو دوست و همه کسانی است که دولت آمریکا آن ها را به مقاومت یا حمایت از مقاومت متهم می نماید.

در این بیانیه آمده است: دولت آمریکا حق ندارد افراد با شرف و مقاوم را تروریست توصیف کند؛ چنین اتهامهایی محکوم و مردود است.

حزب الله با اشاره به موضع جنبش امل و جریان المرده در مورد تحریم های جدید آمریکا، افزوده که مواضع این دو گروه، این واقعیت را تأیید می نماید که تحریم ها باعث افزایش عزت لبنانی ها خواهد شد.

در سرانجام این بیانیه تصریح شده، ما همبستگی خود را با برادران عزیز خلیل و فنیانوس اعلام و در کنار آن ها ایستاده ایم و از موضع قاطع، پایدار و فداکارانه آنها در دفاع از لبنان ، آزادی و عزت آن استقبال می کنیم.

پیش تر جنبش امل لبنان نیز طی بیانیه ای در واکنش به تحریم یکی از اعضای این جنبش از سوی آمریکا اظهار داشت که این اقدام هدف قرار دادن یک شخص خاص نیست، بلکه هدف قرار دادن لبنان است، آن هم در شرایطی که اغلب جریان های سیاسی در حال رسیدن به توافق برای تشکیل دولتی جامع در کشور هستند.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، یوسف فنیانوس و علی حسن خلیل وزیران پیشین حمل و نقل و دارایی لبنان در لیست تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

فنیانوس وزیر حمل و نقل و کار سابق لبنان از جریان المرده به رهبری سلیمان فرنجیه و از افراد نزدیک به وی و حسن خلیل وزیر دارایی و وکیل لبنانی از اعضای با سابقه جنبش امل هستند.

خزانه داری آمریکا مدعی شده که از مردم لبنان در درخواست های خود برای ایجاد یک دولت شفاف و جوابگو و عاری از فساد، حمایت می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 661

به "بیانیه حزب الله در واکنش به تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه حزب الله در واکنش به تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید