تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول های اینترنتی

به گزارش مجله پیوند، این شرکت ها برای خود در دنیای مجازی سال هاست که یکه تازی می نمایند و سرمایه شان را چند برابر نموده اند و کنترل اطلاعات شهروندان را نیز در دست دارند.

تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول های اینترنتی

مجلس و کمیسیون اتحادیه اروپا در حال تدوین قوانین سختگیرانه ای در جهت مهار قدرت غول های اینترنتی دنیا هستند. بنا بر اعلام روزنامه فایننشنال تایمز، این قوانین علیه 20 شرکت عظیم اینترنتی از جمله گروه گافا شامل گوگل، اپل، فیسبوک وآمازون اعمال خواهد شد.

اتحادیه اروپا میخواهد این شرکت ها را ملزم به رعایت قوانین رقابتی کند و به یکه تازی آن ها در عرصه دنیای مجازی سرانجام دهد. این شرکت ها همچنین از این پس ملزم خواهند شد تا با ارائه گزارش های دقیق، درباره جمع آوری اطلاعات شهروندان شفاف سازی نمایند.

بحث برای تدوین قوانین جدید که با هدف کنترل غول های دنیای اینترنت انجام می گردد، در پی شکایت بسیاری از شرکت های کوچک اینترنتی در تقویم نهاد های نظارتی اتحادیه اروپا قرار گرفته است. این احتمال وجود دارد که تعداد شرکت های هدف، در لیست اتحادیه اروپا تغییر نمایند.

یک منبع مطلع به شرط ناشناس ماندن به روزنامه فایننشنال تایمز گفت: قدرت بی حد و حصر بازار این سیستم عامل ها دنیای رقابت را کاملا از کار انداخته است. این شرکت ها برای خود در دنیای مجازی سال هاست که یکه تازی می نمایند و سرمایه شان را چند برابر نموده اند و کنترل اطلاعات شهروندان را نیز در دست دارند.

این اولین بار است که اتحادیه اروپا کوشش می نماید فراتر از جریمه های نقدی، شرکت های عظیم اینترنتی را مجبور به رعایت قوانین رقابتی کند. بعضی از کارشناسان معتقدند این اقدام اتحادیه اروپا می تواند اختلافات بین واشنگتن و بروکسل را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ افزایش یافته، بیشتر کند.

پیش از این نیز در پی اعمال تعرفه های مالیاتی از سوی دونالد ترامپ روی محصولات وارداتی اروپایی، اختلافات عدیده ای بین مقامات کمیسیون اروپا و کاخ سفید بوجود آمده بود.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 705

به "تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول های اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول های اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید