فراوری نفت از میدان یادآوران 2 برابر شد

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران: وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع اظهار داشت شرکت سینوپک چین که عملیات توسعه میدان نفتی یادآوران ایران را در دست دارد فراوری نفت از این میدان را 2 برابر نموده و به 50 هزار بشکه در روز رسانده است.

فراوری نفت از میدان یادآوران 2 برابر شد

به گزارش مجله پیوند, وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع بیان کرد شرکت نفتی و شیمیایی چین (سینوپک) در موفقیتی کم سابقه، و در حالی که ایران در کوشش برای احیای فراوری در حال کاهش نفت خود است، میزان فراوری در پروژه نفتی در دست اجرای خود در ایران را دو برابر نموده است.

این افزایش حجم فراوری، بخشی از کوششی گسترده تر از سوی چین و ایران برای ترمیم روابط تجاری دو کشور پس از لغو یک قرارداد نفتی 2.5 میلیارد دلاری بین ایران و شرکت ملی نفت چین است.

بر اساس این گزارش فراوری نفت در پروژه یادآوران در نزدیکی مرز با عراق که در اختیار شرکت سینوپک چین می باشد، در اوایل ماه آوریل از 25 هزار بشکه در روز به حدود 50 هزار بشکه افزایش یافته است. سینوپک تاکنون واکنشی به درخواست های پیاپی برای اظهار نظر در این زمینه نشان نداده است.

افراد نزدیک به موضوع گفتند سینوپک همچنین کوشش دارد تا فاز جدیدی را در این پروژه شروع کند و میزان فراوری نفت را به 135 هزار بشکه در روز برساند.

این افزایش میزان فراوری با استقبال ایران روبرو خواهد شد. میزان فراوری نفت ایران به دلیل تحریم های غرب آسیب دیده است.

بخش زیادی از نفت فراوریی ایران به چین ارسال می گردد. واردات نفت چین از ایران در ماه آوریل بر اساس آمارهای رسمی، 115 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

53

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 15

به "فراوری نفت از میدان یادآوران 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نفت از میدان یادآوران 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید