جنگ بنیان گذاران سوپرلیگ اروپا و یوفا به دادگاه کشید

به گزارش مجله پیوند، باشگاه های تشکیل دهنده سوپرلیگ اروپا در واکنش به تهدیدهای انجام شده از سوی اتحادیه فوتبال اروپا، دست به دامن مراجع قضایی شدند.

جنگ بنیان گذاران سوپرلیگ اروپا و یوفا به دادگاه کشید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آسوشیتدپرس، رجزخوانی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برای 12 باشگاه بنیان گذار رقابت های سوپرلیگ اروپا نه تنها آنها را نترسانده و از تصمیم شان برای تشکیل این تورنمنت انحصاری و اختصاصی منصرف ننموده بلکه این باشگاه ها را به اجرایی کردن برنامه خود مصمم تر نموده است.

سازمان سوپرلیگ اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام نموده که برای مقابله با تهدید یوفا به یک دادگاه شکایت نموده است تا اجازه ندهد حق تیم های این تورنمنت و بازیکنان شان ضایع گردد.

یوفا پس از اعلام رسمی شکل گیری سوپرلیگ اروپا با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که نه تنها 12 عضو دائمی و مؤسس این تورنمنت بلکه تمامی بازیکنان این تیم ها را از شرکت در سایر تورنمنت های باشگاهی حتی داخلی و مسابقات ملی محروم خواهد نمود.

به دنبال انتشار این بیانیه، سازمان سوپرلیگ اروپا با ارسال نامه هایی به رؤسای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و یوفا، جانی اینفانتینو و الکساندر چفرین ضمن غیرقانونی بودن تهدیدهای انجام شده، اعلام نموده اند که از هم اکنون اقدامات حقوقی لازم برای جلوگیری از مجازات های احتمالی آنها در قالب محرومیت از تورنمنت های دیگر انجام شده و به همین دلیل پرونده ای تنظیم و به یک نهاد قضایی مربوط که از آن نام برده نشده، ارسال شده است.

در بخشی دیگر از نامه های ارسالی، سازمان سوپرلیگ اروپا تأکید نموده است که این تورنمنت قصد ندارد تورنمنت های دیگری مانند لیگ قهرمانان، لیگ اروپا یا لیگ های داخلی را محو کند بلکه میخواهد به موازات آنها برگزار گردد هرچند 12 تیم حاضر در سوپرلیگ در سایر تورنمنت های قاره ای حضور نخواهند داشت.

طبق گزارش ها رسانه های اروپایی، سوپرلیگ اروپا - تورنمنتی که مهمترین هدف از شکل گیری آن ایجاد یک منبع درآمد هنگفت و غیرقابل مقایسه با پاداش های یوفا برای تیم های حاضر در لیگ اروپا و لیگ قهرمانان است - احتمالاً از ماه آگوست سال آینده شروع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1077

به "جنگ بنیان گذاران سوپرلیگ اروپا و یوفا به دادگاه کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ بنیان گذاران سوپرلیگ اروپا و یوفا به دادگاه کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید