خبرنگاران استقبال آمریکا از تشکیل کمیسیون مشترک برجام

به گزارش مجله پیوند، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با استقبال از اقدام اروپا برای تشکیل کمیسیون مشترک برجام، آن را گام مثبت توصیف کرد.

خبرنگاران استقبال آمریکا از تشکیل کمیسیون مشترک برجام

به گزارش خبرنگاران، ند پرایس روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه در پاسخ به سوالی درباره بیانیه امروز اتحادیه اروپا برای تشکیل کمیسیون مشترک برجام، این مطلب را بیان کرد و افزود: ما از هفته ها پیش اعلام نموده ایم که آماده بازگشت به اجرای تعهدات خود مطابق برجام هستیم در صورتی که ایران اقدام مشابه انجام دهد.

وی ادامه داد: ما برای گفت وگو با شرکایمان در 1+5 روی باز نشان دادیم تا بهترین راستا برای دستیابی به آن را بیابیم که شامل گام های جدی مقدماتی متقابل می گردد. ما به گزینه های این کار نگاه نموده ایم که شامل گفت وگوی مستقیم به وسیله شرکای اروپایی ما می گردد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: در نشست هفته گذشته با اروپا و نشست چهارجانبه با سه کشور اروپایی، ایران در صدر موضوعات مورد بحث بود. همچنین ایران یکی از مهم ترین موضوع گفتگو با نمایندگان چین بوده است. ما گفت وگوهای متعددی را با متحدان مختلف داشته ایم.

پرایس اعلام کرد: اعلامیه امروز اروپایی ها، گام مثبتی برای حرکت به سمت جلو در بازگشت متقابل به اجرای تعهداتی است که بارها درباره آن صحبت نموده ایم.

وی همچنین درباره اعطای معافیت به عراق برای واردات برق از ایران هم گفت: معافیت واردات برق ایران به عراق هم به مدت 120 روز برای یاری به بغداد انجام شد. 120 روز، مدت خوبی است تا دولت عراق بتواند وابستگی خود را به انرژی گران ایران، کاهش دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره زندانیان دو تابعیتی هم گفت: هیچ اولویتی بالاتر از اینکه ببینیم شهروندان ما از بازداشت ایران آزاد شده اند، نداریم.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1026

به "خبرنگاران استقبال آمریکا از تشکیل کمیسیون مشترک برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استقبال آمریکا از تشکیل کمیسیون مشترک برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید