خبرنگاران روسیه، کی اف را به نوکری غرب متهم کرد

به گزارش مجله پیوند، نیویورک- خبرنگاران- نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد با اعلام حمایت از بیانیه گروه 77 و چین بر ضرورت همکاری جمعی در مقابله با ویروس جدید کرونا، اوکراین را به نوکری غرب متهم کرد.

خبرنگاران روسیه، کی اف را به نوکری غرب متهم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این نمایندگی روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اضافه نمود: ما از پیغام این سند حمایت می کنیم که خواهان همکاری و همبستگی بین المللی، تبادل اطلاعات تخصصی و کاهش اثرات اجتماعی و مالی این بیماری همه گیر، احترام به کارکنان بهداشت و درمان برای مبارزه بی امان خود در برابر این بیماری در سراسر دنیا است.

در بیانیه نمایندگی روسیه اضافه نموده شده است: مهم است که این سند بر نقش هماهنگ نماینده سازمان بهداشت دنیای در کوشش های دنیای در این راستا و لزوم اطمینان از پوشش خدمات دنیای پزشکی تاکید می نماید.

این بیانیه ادامه می دهد یادآور می شویم که بیش از 130 کشور که در نوشتن این سند همکاری داشته اند، درمورد اقدامات غیرقانونی قهریه که تضعیف نماینده مبارزه با بیماری همه گیر در سطح ملی و همبستگی جامعه دنیای است، سخن گفته اند.

نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد تاکید می نماید: ما معتقدیم مهم است که بیانیه گروه 77 و چین که بیانگر موضع اکثریت کشورهای عضو سازمان ملل است، در راستای رد سیاسی سازی روینمودها و به نفع برنامه ای وحدت بخش و مثبت برای تعامل بین المللی است که کشور ما هم به طور کامل به اشتراک می گذارد.

در این بیانیه اضافه می گردد: همانطور که تعیین است، پیش از این ما پیش نویس بیانیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص همبستگی در مقابله با کووید-19 را ارائه نموده ایم ، با این حال توسط تعدادی از کشورهای غربی و افراد وابسته به آنها مسدود شد.

نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد با انتقاد از اظهارات بعضی کشورها همچون اوکراین که آنها را سرسپردگان غرب معرفی نموده است، یادآور شد: کی اف آرزوهای ما را برای تسهیل مبارزه کشورهای در حال توسعه علیه ویروس کرونا به عنوان برنامه های مزورانه مسکو می داند.

این بیانیه تاکید دارد: چنین رویکرد کوته بینانه ای بسیار رقت انگیز است. ما فقط می توانیم برای همسایگان خود آرزو کنیم که در نهایت عقده ها و واکنش های نوکرمآبانه خود را درمان نمایند. ما قصد داریم به تعامل با همه کشورهای علاقه مند به ارتقای ایده های مندرج در پیش نویس اعلامیه خود ادامه دهیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 399

به "خبرنگاران روسیه، کی اف را به نوکری غرب متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه، کی اف را به نوکری غرب متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید