خبرنگاران سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند

به گزارش مجله پیوند، سنندج - خبرنگاران - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان با اشاره به شناسایی 6 نفر از عاملان قطع درختان جنگلی این شهرستان گفت: سه نفر از این افراد دستگیر و روانه زندان شدند.

خبرنگاران سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند

شاهرخ محمودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در پی گزارش های مردمی مبنی بر قلع و قطع درختان جنگلی در روستای سیف علیا از توابع بخش مرکزی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی به محل اعزام شدند.

وی اضافه نمود: با مختصات برداری، مستندسازی و انجام مطالعات میدانی عاملان اصلی این تخریب که 6 نفر از اهالی روستای سیف علیا بودند شناسایی شدند.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: با هماهنگی با مراجع قضایی حکم جلب برای سه نفر از عاملان تخریب جنگل های این منطقه صادر شد و آنان توسط نیروی انتظامی بازداشت و روانه زندان شدند.

وی با بیان اینکه حکم جلب برای سه نفر دیگر نیز صادر و در روزهای آینده بازداشت و تحویل مراجع قضایی خواهند شد گفت: با تمام توان و کوشش دست متخلفین را از عرصه های ملی قطع خواهیم کرد.

محمودی تاکید نمود: براساس هماهنگی های صورت گرفته با دادگستری شهرستان مریوان آن دسته از متخلفان و متصرفان به عرصه های منابع طبیعی که شناسایی شده اند و یا در آینده شناسایی خواهند شد، حکم جلب صادر و متخلف یا متخلفان بازداشت خواهند شد.

وی اضافه نمود: در شرایط کنونی کشور که ویروس کرونا باعث ترس و وحشت مردم شده است بعضی از افراد سودجو و متخلف اقدام به تخریب، تصرف، قطع درختان و ذغالگیری نموده اند که با این افراد به شدت برخورد خواهد شد و مجازات سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.

از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتاری استان کردستان، بیش از 60 درصد آن شامل یک میلیون و 587 هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می دهد.

از مجموع 193 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان 97 هزار هکتار آن را جنگل و 96 هزار هکتار مراتع را تشکیل می دهد،

شهرستان مرزی مریوان با 153 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 396

به "خبرنگاران سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید