خبرنگاران شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیا با دانش آموزان است

به گزارش مجله پیوند، شهرری - خبرنگاران - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه شرایط جدید پیش آمده در فضای کنونی، فرصتی مناسب جهت ارتباط موثر اولیا با دانش آموزان است، گفت: والدین از شرایط جدید استفاده کنند.

خبرنگاران شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیا با دانش آموزان است

سید مجتبی هاشمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار مجله پیوند گفت: خانواده به عنوان بستر اولیه و مستمر تربیت فرزندان نقش بسیار تاثیرگذاری در شکل گیری شخصیت آنان دارد که باید این ظرفیت عظیم مورد توجه جدی قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه پیچیده شدن ارتباطات اجتماعی و قوت یافتن بستر توسعه ارتباطی و شبکه های اجتماعی، می تواند صدماتی را در روابط خانواده و فرزندان به همراه داشته باشد، گفت: بی گمان ارتباط صحیح بین پدر و مادر و روابط سالم آنان با بچه ها و نوجوانان، مهمترین زمینه رشد و پرورش آنان است .

هاشمی با تاکید بر اینکه ارتباط صحیح و سالم آن است که خانواده و فرزند در امر مبادله اطلاعات و احساسات در فضای مناسب مشارکت کرده و در این رابطه هر دو احساس ارزشمندی کنند، شرح داد: ارتباط عاطفی مناسب با فرزندان علاوه بر ایجاد صممیمیت با والدین ،ایجاد فضای هویت بخشی مبتنی بر مشارکت و ایفای نقش،را به همراه داشته باشد و آنان ، والدین را معتمد و پناهگاه خود در بحران ها بدانند.

این مسئول با اشاره به اینکه ،در شرایط کنونی که اعضای خانواده بیشتر وقت خود را در منزل باهم می گذرانند و فرصت مناسبی جهت تقویت این ارتباط و احیاناً ترمیم آن به وجود آمده است، گفت: از والدین انتظار می رود که با ایجاد فضای ارتباطی مناسب، مشارکت جویانه و مهرورزانه نسبت به فرزندان، فضای تهدید را به فرصت تبدیل کرده و ره اوردی نوین در جهت تربیت صحیح آنان به دست آورند.

آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و 2)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و2) است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 386

به "خبرنگاران شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیا با دانش آموزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیا با دانش آموزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید