دستگیری چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در شهرستان گرمی

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران/اردبیل فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل از دستگیری چهار نفر حفار غیرمجاز میراث فرهنگی و آثار تاریخی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: این افراد با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

دستگیری چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در شهرستان گرمی

سرهنگ صابر افضل نیا امروز ششم اردیبهشت اظهار کرد: در راستای شناسایی حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و میراث فرهنگی استان، چهار نفر حفار غیرمجاز در شهرستان گرمی شناسایی و دستگیر شدند.

وی بیان کرد: با هماهنگی که با فرماندهی انتظامی بخش انگوت انجام شد، این افراد در حین حفاری دستگیر و پرونده برای آنها تکمیل و تحویل مقامات قضایی شهرستان شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه وظیفه ذاتی کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، تشکیل اکیپ های نظارتی روزانه و گشت زنی شبانه روزی است، با همکاری فرماندهی انتظامی در راستای شناسایی این افراد اقدام می شود.

افضل نیا با تاکید بر مشارکت سازنده مردم در جلوگیری از هرگونه تخریب آثار تاریخی و حفاری غیرمجاز در سطح استان شرح داد: از مردم شریف استان درخواست می شود در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا موارد را 33361200 و 33366978 گزارش دهند تا مواریث فرهنگی که هویت، تاریخ و تمدن هر ملت به شمار می رود با اقدامات به موقع حفظ شود.

وی گفت: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان مقتدرتر از گذشته کار پایش و گشت زنی را انجام می دهد اما با وجود این تلاش ها با توجه به گستردگی استان مقابله با هر گونه سوء استفاده از مواریث تاریخی و فرهنگی منطقه از سوی افراد سودجو نیازمند مشارکت و همکاری مردم است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مورد لزوم حفاظت از آثار تاریخی را از عوامل تاثیرگذار در مقابله با سودجویان دانست و اظهار کرد: این امر در اولویت اقدامات این یگان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 440

به "دستگیری چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در شهرستان گرمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در شهرستان گرمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید