مبتلایان کرونا دقیقا چه علائمی دارند؟

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران : تب، تنگی نفس، سرفه خشک، از دست دادن حس بویایی یا چشایی و خستگی، همگی از علائم رایج کرونا است، با این وجود، تحقیقات جدید یکی از این علائم را به عنوان شایع ترین علامت کرونا شناسایی نموده است، علامتی که مشاهده آن می تواند مدرکی باشد بر احتمال ابتلای افراد به کرونا.

مبتلایان کرونا دقیقا چه علائمی دارند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از انتخاب، بر اساس مطالعه منتشر شده در این هفته در مجله پزشکی داخلی ایالات متحده، درصد زیادی از مردم (به طور دقیق 86 ٪) که از ابتلای خفیف کرونا رنج می برند، از دست دادن حس بویایی و چشایی را تجربه می نمایند.

در این تحقیق بیش از 2500 بیمار از 18 بیمارستان های اروپا شرکت کردند. جالب اینجاست که فقط 4 ٪ -7 ٪ افراد مبتلا به کرونای متوسط تا شدید از دست دادن بویایی یا چشایی را گزارش نموده اند. همچنین ارتباطی بین علائم و سن بیمار یافته شد. در افراد جوانتر میزان اختلال عملکرد بویایی در مقایسه با بیماران مسن بیشتر است.

شایعترین علائم گزارش شده توسط افراد مبتلا به عفونت متوسط سرفه، تب و دشواری در تنفس بود، در حالی که کسانی که دارای موارد شدید یا بحرانی بودند، دیسترس تنفسی شدید را تجربه کردند و این علائم در افراد مسن و دارای فشار خون بالا، دیابت، اختلالات معده، کلیه، مسائل مزمن تنفسی، قلب، کبد و اختلالات عصبی شایع تر است.

75 ٪ تا 85 ٪ بیماران پس از ابتلا به کرونای اولیه خود، از دست دادن حس بویایی و چشایی را تجربه نکردند، در حالیکه 95 ٪ افرادی که این علامت را گزارش نموده بودند حواسشان تا شش ماه برگشت. با این حال، پنج درصد باقی مانده هنوز عملکرد بویایی را به طور کامل تجربه نکردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 885

به "مبتلایان کرونا دقیقا چه علائمی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبتلایان کرونا دقیقا چه علائمی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید