مبلغ سرمایه گذاری سهامداران در بورس چقدر است؟

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران، محمود گودرزی در مراسم رونمایی از ابزار نو بازار سرمایه با عنوان صندوق های اهرمی اظهار کرد: صندوق های اهرمی در کنار سایر ابزارها می توانند یاری موثری در افزایش کارآیی بازار داشته باشند به ویژه در کارآیی تخصیصی.

مبلغ سرمایه گذاری سهامداران در بورس چقدر است؟

وی با اشاره به ویژگی های صندق های اهرمی گفت: مهمترین ویژگی این صندوق ها کانالیز کردن جریان پول به سمت بازار است و می توانند در این حوزه گره گشا باشند.

وی ادامه داد: آن چیزی که صندوق های اهرمی از کارگزاری ها متمایز نموده بحث مدیریت پول های خرد است در حال حاضر شرکت های کارگزاری متر و معیار مشخصی برای سرمایه گذاری مشخص کردند که با توجه به دوره های رکود و رونق سخت گیری های خاص خود را دارد اما صندوق های اهرمی این سخت گیری های اعمال نمی نمایند.

مدیرعامل بورس تهران گفت: در حال حاضر 96 درصد کل سهامداران حقیقی یعنی جمعیتی بالغ بر 10 میلیون و 500 هزار نفر افرادی هستند که سرمایه کمتر از 50 میلیون تومان در بازار سرمایه و بورس دارند. در بین این افراد کسانی هستند که ریسک پذیرند اما کارگزاری ها به آنها اعتبار نمی دهند از این رو صندوق های اهرمی می توانند به این احتیاج بازار پاسخ دهند.

گودرزی اضافه نمود: ویژگی دیگر صندوق های اهرمی محاسبه nab است که به هر سرمایه گذار کف و سقف تضمین داده می گردد و افراد می توانند با توجه به آن در این صندوق ها سرمایه گذاری نمایند که این اقدام می تواند عامل موثری برای جذب پول به بازار سرمایه باشد.

بعلاوه در ادامه این مراسم علی تیموری مدیرعامل گروه اقتصادی اولین صندوق اهرمی در بازار سرمایه با بیان اینکه امروز ابزار متنوعی در بازار سرمایه شکل گرفتند و این ابزار روز به روز حرفه ای تر می شوند.

وی ادامه داد: در روزهایی که ریسک بازار بالا بود در پی ابزاری برای مدیریت بازار بودیم اما برای سرمایه گذاران ریسک پذیر اهرم ریسک پذیر بسیار اندک بود و در همان زمان پیشنهاد راه اندازی صندوق های اهرمی را دادیم و برای اولین بار دستورالعمل صندوق های اهرمی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که اگر بدنبال توسعه بازار هستیم باید ابزارسازی کنیم تا سرمایه گذاران بیشتری جذب بازار سرمایه شوند.

تیموری با اشاره به ویژگی صندوق های اهرمی گفت: در پی ابزاری در بازار سرمایه بودیم که هم مشتری ریسک پذیر و مشتری ریسک گزیر را بپذیرد و از سوی دیگر بر روندهای نزولی بتواند پرتفو گیری خوبی داشته باشد. .

وی ادامه داد: معتقدم امروز نهادهای اقتصادی به سطح بلوغی رسیده اند که پذیرای ابزارها با ریسک پذیر پیچیده تر باشد و از این طریق به سمت حرفه ای شدن بازار برویم.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1380

به "مبلغ سرمایه گذاری سهامداران در بورس چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ سرمایه گذاری سهامداران در بورس چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید