محموله های پستی با موتورسیکلت های برقی ارسال می شود

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از معانت علمی و علمی و فناوری، دولت چند سالی است که به دنبال برقی کردن موتور سیکلت ها در کلانشهرها است. وسایط نقلیه ای پرکاربرد و دودزا که نفس شهر را بند آورده اند.

محموله های پستی با موتورسیکلت های برقی ارسال می شود

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دغدغه کاهش آلودگی شهرها، پیش قدم تولید موتورسیکل های برقی برای اداره پست شد.

این تفاهم نامه چهار جانبه که میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و یکی از شرکت های تولید کننده موتورسیکلت برقی منعقد شد.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده است که حدود 3 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی تولید و در اختیار پستچیان ادراه پست قرار گیرد. در فاز اول این اقدام، 50 دستگاه از این موتورها تولید خواهد شد.

در فاز اول اجرای این طرح به صورت پایلوت 50 دستگاه موتور سیکلت برقی توسط شرکت تولید کننده طرف تفاهم نامه، تولید خواهد شد و چنانچه طرفین تفاهم نامه از قابلیت و کارائی موتورسیکلت های برقی تولید شده، زمان تحویل موتورسیکلت ها و شماره گذاری آنها رضایت داشتند، به شرط تامین تسهیلات لازم، قراردادی جداگانه برای تهیه مابقی 2950 موتور سیکلت منعقد خواهد شد.

بر اساس این تقاهم نامه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری متعهد شد تا نسبت به تامین تسهیلات نوسازی با کارمزد 4 درصد تا سقف 150 میلیون ریال برای هر موتورسیکلت، برای جایگزینی 50 دستگاه موتورسیکلت برقی با مهلت بازپرداخت 36ماهه اقدام کند.

معرفی 50 نفر از موزعین پست دارای شرایط لازم جهت اجرای مرحله پایلوت و معرفی 2950 نفر از موزعین پست دارای شرایط لازم جهت اجرای موضوع تفاهم نامه به شرط رضایت و تامین تسهیلات لازم از دیگر تعهدات این سازمان است.

همچنین ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است تا در زمینه فراهم کردن زمینه های لازم برای همکاری سایر بخش های معاونت و دیگر سازمان های دولتی مرتبط برای تسهیل در اجرای مناسب تفاهم نامه اقدام کند.

همچنین این ستاد موظف است زمینه تامین منابع مالی و اعتباری در قالب تسهیلات برای توسعه خط تولید موتورسیکلت برقی در حد مقدورات پس از اجرای موفقیت آمیز مرحله اول (50 دستگاه موتور) را فراهم کند.

برنامه ریزی برای به کارگیری فناوری های نوین برای ارتقای خدمات، بهره وری و تسهیل در توسعه موتورسیکلت های برقی در کشور و تلاش در جهت رفع موانع توسعه موتور سیکلت های برقی متکی بر فناوری های پیشرفته از دیگر تعهدات این ستاد در تفاهم نامه چهارجانبه امروز است.

تولید 50 دستگاه موتورسیکلت برقی با معینات فنی اعلام شده، تحویل 50 دستگاه موتور سیکلت برقی به موزعین پست حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه سال 99،تولید و تحویل 2950 دستگاه موتورسیکلت برقی تولید شده به موزعین پست معرفی شده توسط شرکت پست طی مدت معین و با معینات و شرایط قرارداد منعقده پس از تایید مراحل تست پایلوت و گارانتی موتورسیکلت های تولید شده به مدت یک سال از زمان تحویل موتور سیکلت ها از جمله تعهدات شرکت تولید کننده موتور سیکلت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 292

به "محموله های پستی با موتورسیکلت های برقی ارسال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محموله های پستی با موتورسیکلت های برقی ارسال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید