مقاله: تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)

به گزارش مجله پیوند، به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری: در نیومکزیکو و در زمین های بیابانی اش، اشکال جغرافیایی عجیب و غریبی دیده می شوند که در افسانه ها همواره از آن به عنوان یادگاری از موجودات فرازمینی یاد می گردد. تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)، تشکل هایی هستند که در شمال غربی نیومکزیکو دیده می شوند. به نظر شما چه چیزی باعث به وجود آمدن این تپه ها شده است؟ همانطور که می دانید در جای جای زمین، جاذبه های عجیبی دیده می شوند که همواره با خود افسانه هایی در پی داشته اند.

مقاله: تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)

زمانی که آب این محوطه به طور کلی از بین رفت، لایه هایی از سنگ، گل و لای، زغال سنگ و … در این ناحیه به وجود آمدند. بیشتر زغال سنگ ها در آتش سوزی های باستانی که قرن ها ادامه داشت، سوخته و از بین رفتند. پس از آن فرسایش، بسیاری از شکل هایی که امروزه در این منطقه دیده می شوند، آغاز به شکل گرفتن کرد. شش هزار سال پیش، زمانی که آخرین عصر یخبندان از بین رفت، آب های ذوب شده یخچال ها منجر به تشکیل فسیل ها و چوب های سنگفرشی شد و بعلاوه صخره های این منطقه را به شکلی که در حال حاضر دیده می گردد در آورد.

تشکل های فروتلند حاوی لایه های ماسه سنگی، سنگ های شور و زغال سنگ است و زمانی به وجود آمد که شرایط خاکی، گرم و مرطوب بود، با باران های کم بود. این تشکل ها بیشتر در بخش غربی بیابان دیده می شوند و برای تماشا آن ها باید به سمت غرب روید.

تپه های بیستی نیو مکزیکو که بعلاوه به نام دِ نا زید (De-Na-Zin) شناخته می شوند، منظره گسترده ای از تپه های عجیب و غریبی هستند که در زمینهای واقع در سرزمین های بیابانی شمال غربی نیومکزیکو واقع شده اند. اما چه چیزی باعث شکل گیری این تپه ها شده است. همانطور که می دانید علت بسیاری از تشکل هایی که در دنیا وجود دارد، فرسایشات آبی و بادی است. تپه های بیستی نیو مکزیکو نیز به علت همین فرسایشات، زمان های بسیار دور به وجود آمده اند.

منبع مقاله: تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)

انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1320

به "مقاله: تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تپه های بیستی نیو مکزیکو (Bisti Badlands)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید