مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا: تأثیر کرونا بر زندگی مردم آمریکا اتفاقی بی سابقه است

به گزارش مجله پیوند، رئیس یکی از مؤسسات وزارت بهداشت آمریکا گفت سیستم آزمایش کرونای فعلی این کشور جوابگوی نیازها نیست و تأثیر این بیماری بر زندگی مردم بی سابقه است.

مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا: تأثیر کرونا بر زندگی مردم آمریکا اتفاقی بی سابقه است

به گزارش گروه بین الملل مجله پیوند، آنتونی فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار در آمریکا روز آدینه گفت، سیستم های تست کرونای وزارت بهداشت این کشور جوابگوی احتیاجهای موجود نیستند.

فائوچی در مصاحبه با تلویزیون سی بی اس درباره بازدهی سیستم تست ویروس کرونا در آمریکا گفت: همان طور که دیروز گفتم در اکنون شرایط درماندگی قرار داریم. سیستمی که در حال حاضر مورد استفاده واقع شده است برای محدوده مشخصی از پاسخ به این شیوع طراحی شده است. این سیستم برای شیوع بسیار گسترده تر ویروس در سراسر کشور طراحی نشده است.

وی اضافه نمود: اما روز گذشته در جلسه ای که داشتیم شنیدیم که این تست ها در سطح تجاری قابل دسترس خواهند شد و زمان آن بسیار نزدیک است. باید تست ها به سادگی توسط مردم قابل دسترس باشند. احتمالاً تا هفته آینده یا بیشتر، به این هدف می رسیم.

فائوچی گفت: در حال حاضر احتیاج مبرمی به انجام تست های بیشتر داریم اما بین دریافت تست کرونا و در خانه ماندن افراد جامعه تفاوت وجود دارد که به معنی دور ماندن از تجمعات و انجام دورکاری است. بستن مدارس و لغو رویدادها کار درستی است و ما بدون انجام تست کرونا آن را انجام داده ایم. اما باید آزمایش های بیشتر و بیشتری بر روی افراد انجام گردد.

او در پاسخ به میزان بی سابقه بودن تأثیر کرونا بر اختلال در زندگی روزمره شهروندان گفت: شیوع کرونا چالش های مهیبی ایجاد نموده که در سی و شش سال تجربه کاری نظیرش را شاهد نبوده ام. شیوع ایدز با اینکه هراس زیادی ایجاد کرد، تنها گروه خاصی را تحت تأثیر قرار داد که در مقایسه با زیان های وارده کنونی باید بگویم هرگز نظیرش را ندیده ایم. ما بیماری H1N1 را هم تجربه نموده ایم ولی این بیماری آنفلوانزا بود و می دانستیم آنفلوانزا چه می نماید و ماهیت فصلی دارد اما درباره کرونا نادانسته های زیادی وجود دارد که مردم را به شدت می ترساند.

فائوچی روز چهارشنبه نیز روز ضمن تاکید بر اینکه میزان کشندگی ویروس کرونا 10 برابر آنفلوانزای فصلی است، درباره بدتر شدن شیوع کرونا در آمریکا هشدار جدی داد.

اظهارات این پزشک شناخته شده و مقام آمریکایی درباره بدتر شدن اوضاع شیوع کرونا در کشورش در حالی مطرح شده که هم اکنون از مجموع 50 ایالت آمریکا 40 ایالت با کرونا درگیر شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 333

به "مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا: تأثیر کرونا بر زندگی مردم آمریکا اتفاقی بی سابقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا: تأثیر کرونا بر زندگی مردم آمریکا اتفاقی بی سابقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید