مهم ترین دغدغه های مشترک روسای دانشگاه ها در آموزش الکترونیکی در دوران کرونا

به گزارش مجله پیوند، رئیس دانشگاه صنعتی شریف مهم ترین دغدغه مشترک روسای دانشگاه ها در روزهای آموزش مجازی را تشریح کرد.

مهم ترین دغدغه های مشترک روسای دانشگاه ها در آموزش الکترونیکی در دوران کرونا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، در هفته های اخیر روسای دانشگاه های کشور در نشستی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مهم ترین موضوعات مرتبط با آموزش الکترونیکی را بیان کردند و به اهم دغدغه ها و مسائل خود هم اشاره کردند. همچنین روسای دانشگاه ها در نشست های مشترک دیگری هم درباره موضوعات این روزهای دانشگاه ها گفتگو و هم افزایی کردند.

محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران درباره اینکه به طور کلی مهم ترین دغدغه روسای دانشگاه ها در این روزها که آموزش ها به صورت مجازی ارائه می گردد چیست؟ گفت: نگرانی همه بیشتر درباره دروس عملی است و در واقع دروس عملی دغدغه اصلی دانشگاه ها است.

دروس عملی، دغدغه مشترک دانشگاه ها در آموزش الکترونیکی

وی ادامه داد: فعلا که درباره دروس عملی نمی توان تصمیم دیگری گرفت و باید منتظر شرایط در روزهای آینده باشیم.

فتوحی اضافه نمود: فعلا برنامه اغلب دانشگاه ها بر ارائه دروس عملی در ترم تابستان و ترم بعدی است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطر نشان کرد: از همان ابتدا هم سیاست کلی وزارت علوم در کنار حفظ نیم امسال، برگزاری دروس نظری به وسیله آموزش مجازی و برگزاری دروس عملی و آزمایشگاهی در تابستان بود.

نگرانی بابت دروس نظری نیست

وی ادامه داد: همچنین از نظر آموزش های الکترونیکی، دانشگاه ها برای تداوم آموزش های الکترونیکی در دانشگاه ها آمادگی دارند؛ اما فعلا باید ببینیم شرایط شیوع ویروس کرونا در تابستان چگونه خواهد بود.

فتوحی ادامه داد: اما اگر شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور ادامه دار شد و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بر ادامه تعطیلی دانشگاه ها گرفت، دانشگاه ها باید شرایط ادامه آموزش های الکترونیکی در ترم بعد را هم داشته باشند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 461

به "مهم ترین دغدغه های مشترک روسای دانشگاه ها در آموزش الکترونیکی در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین دغدغه های مشترک روسای دانشگاه ها در آموزش الکترونیکی در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید