موسوی: مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم، بعضی معتقدند طرح شفافیت باید اصل 69 را هم در نظر بگیرد

به گزارش مجله پیوند، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نوشت: بنده شخصاً مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم و در درازمدت آن را ضامن ورود نمایندگان شجاع و سالم به مجلس و بازگشت مجلس به راس امور میدانم.

موسوی: مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم، بعضی معتقدند طرح شفافیت باید اصل 69 را هم در نظر بگیرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیّد نظام الدین موسوی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتر خود نوشت: بنده شخصاً مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم و در درازمدت آن را ضامن ورود نمایندگان شجاع و سالم به مجلس و بازگشت مجلس به راس امور میدانم. منتها بعضی معتقدند طرح شفافیت باید مفاد اصل 69قانون اساسی درباره جلسات غیرعلنی مجلس در شرایط اضطرار را هم در نظر بگیرد.

موسوی در ادامه نوشت: مطابق اصل 69قانون اساسی در شرایط اضطراری، به تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزرا یا 10 نفر از نمایندگان، جلسه غیر علنی مجلس تشکیل میگردد. البته طبق این اصل، گزارش و مصوبات جلسات غیرعلنی باید پس از بر طرف شدن شرایط اضطراری برای اطلاع عموم منتشر گردد. یعنی نهایتاً هم اصل بر شفافیت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 514

به "موسوی: مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم، بعضی معتقدند طرح شفافیت باید اصل 69 را هم در نظر بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: مدافع شفافیت آراء نمایندگان بی هیچ تبصره ای هستم، بعضی معتقدند طرح شفافیت باید اصل 69 را هم در نظر بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید