همراهی سعودی ها با سیاست های خصمانه آمریکا؛ الجبیر خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

به گزارش مجله پیوند، وزیر مشاور در امور خارجه حکومت سعودی در تبعیت کامل از سیاست های خصمانه آمریکا تمدید تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را خواهان شد.

همراهی سعودی ها با سیاست های خصمانه آمریکا؛ الجبیر خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزی در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری عربستان، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با تکرار ادعاهای واهی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض مکرر تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت، خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد.

ادعای الجبیر در نشست خبری مشترک با برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شد.

اواسط خردادماه امسال کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز بیان کرد که پیش نویس قطعنامه ای را که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است، میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع نموده است.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت نمایند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نگردد.

چند دیپلمات غربی در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارن پالیسی بیان کردند که قطعنامه پیشنهادی آمریکا که از امروز آنالیز و بحث درباره آن در شورای امنیت شروع می گردد به خلاف تبلیغات دولت ترامپ از حمایت کافی در شورای امنیت برخوردار نیست و احتمالاً این قطعنامه حتی بدون در نظر دریافت وتوی آن از سوی روسیه و چین، به تصویب نخواهد رسید.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 543

به "همراهی سعودی ها با سیاست های خصمانه آمریکا؛ الجبیر خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراهی سعودی ها با سیاست های خصمانه آمریکا؛ الجبیر خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید