واکسن آمریکایی کرونا در آفریقای جنوبی آزمایش می گردد

به گزارش مجله پیوند، شرکت داروسازی آمریکایی نواواکس بیان کرد کارآزمایی مرحله میانی واکسن تجربی اش بر ضد کووید-19 را در آفریقای جنوبی شروع نموده است

واکسن آمریکایی کرونا در آفریقای جنوبی آزمایش می گردد

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز آفریقای جنوبی با حدود 590000 مبتلا به کروناویروس و حدود 12000 مرگ ناشی از کووید-19 در رده پنجم از لحاظ شیوع در دنیا واقع شده است.

گریگوری گلن، رئیس بخش پژوهش شرکت نواواکس گفت: با توجه به اینکه آفریقای جنویی در میانه اوج گیری زمستانی کووید-19 است، کارآزمایی بالینی مرحله 2b بالقوه می تواند شواهد اولیه درباره تاثیربخشی واکسن را به دست دهد.

آنالیز واکسن نواواکس که با یاری 15 میلیون دلاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس پشتیبانی می شوشد، در گروه جداگانه در حال اجرا بوده است، یک گروه شامل 2665 داوطلب سالم و گروه دیگر شامل 240 فرد بزرگسال دارای اچ آی وی (ویروس ایدز) است.

نوواکس انتظار دارد هنگامی که واکسنش تایید گردد، به وسیله معامله ای قبلا میان این شرکت با انستیتوی سرم هند برای تجاری کردن واکسن NVX-CoV2373 امضا نموده است، بتواند واکسن مورد احتیاج آفریقای جنوبی را تامین کند.

  • نتایج مثبت پنجمین واکسن کرونا در انسان ها

واکسن نوواکس یکی از حدود 30 واکسن بالقوه کرونا است که به مرحله کارآزمایی بالینی در انسان ها رسیده اند.

نتایج کارآزمایی بالینی کوچک مقدماتی واکسن نشان داده است که این واکسن میزان بالایی از آنتی بادی های ضد ویروسی ایجاد می نماید و این شرکت میخواهد آنالیز های بزرگتر یا مرحله سوم را هم به زودی آعاز کند تا بتواند در ماه دسامبر (آذر) تایید سازمان های ناظر برای وارد کردن واکسن به بازار را بگیرد.

نوواکس همچنین می خواهد در آینده نزدیک کارآزمایی مرحله دوم را در آمریکا و استرالیا هم آغاز کند که شامل 1500 داوطلب می گردد. همچنین این شرکت میخواهد که کارآزمایی مرحله سوم را در آینده نزدیک در اوائل مهر آغاز کند.

این واکسن از پروتئین های گل میخی سطح ویروس کرونا که عامل ورود آن به درون سلول است، برای تحریک دستگاه ایمنی استفاده می نماید.این واکسن با اتصال این پروتئین ها به ذرات میکروسکوپی سکه می تواند آنها را به درون بدن حمله نمایند ساخته شده است.

نوواکس همچنین یا ماده یاریی یا ادجوآن هم به این واکسن افزوده است که پاسخ ایمنی را تشدید می نماید. این ماده یاریی یک ساپونین یک ماده شمیایی به دست آمده از گیاهان است که به جذب شدن سلول های ایمنی به محل تزریق واکسن یاری می نماید.

  • آشنایی با روینمودهای متفاوت برای ساختن واکسن کرونا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 534

به "واکسن آمریکایی کرونا در آفریقای جنوبی آزمایش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آمریکایی کرونا در آفریقای جنوبی آزمایش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید