ویروس کرونا می تواند به عضلات قلب آسیب بزند

به گزارش مجله پیوند، نتایج یک آنالیز علمی جدید نشان می دهد ویروس کرونا می تواند سلول های عضلات قلب را نیز آلوده نموده و آنها را از کار بیندازد.

ویروس کرونا می تواند به عضلات قلب آسیب بزند

به گزارش خبرنگاران از فارس، تحقیقاتی که بر روی ویروس های خانواده کرونا در آمریکا اجرا شده حاکیست این ویروس ها می توانند به طور مستقیم به بافت های قلب انسان آسیب جدی زده و حتی آنها را تخریب نمایند.

پیش از این تصور می شد آسیب قلبی در بیماران مبتلا به کووید 19 به دلیل التهاب ناشی از واکنش به این عفونت است، اما حالا تعیین شده ویروس کرونا خود در عملکرد عضلات قلب انسان تداخل ایجاد می نماید.

اگر چه بیماری کرونا در ابتدا یک بیماری صرفا تنفسی تصور می شد، اما گزارش های متعدد پزشکی حاکیست بعضی بیماران مبتلا به این ویروس از عوارض قلبی و عروقی قابل توجهی رنج می برند. بر همین اساس حتی بیمارانی که از ویروس کرونا رهایی یافته اند ممکن است در هفته های بعد با عوارض ناشی از حمله این ویروس به بافت های قلبی خود دست و پنجه نرم نمایند.

ویروس کرونا به طور مستقیم به آن دسته از سلول های قلب انسان حمله می نماید که مسئول انقباض قلب هستند. آسیب به این سلول ها می تواند به طور جدی بر روی عملکرد قلب انسان تاثیر منفی بگذارد. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که التهاب قلب نتیجه حمله ویروس کرونا به سلول های قلب است و نه عامل اصلی ایجاد مشکل در قلب.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 964

به "ویروس کرونا می تواند به عضلات قلب آسیب بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا می تواند به عضلات قلب آسیب بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید