پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن

به گزارش مجله پیوند، در روزهای آینده که جو بایدن در آغاز کار دولتش به همراهی و همکاری حداکثری کنگره و مجلس سنا نیاز دارد، بخش قابل توجهی از وقت و انرژی سنا در روزهای و هفته های آینده اما صرف فرایند استیضاح دوم ترامپ خواهد شد.

پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن

بایدن حتی بعد از پیروزی در انتخاباتف در سه ماه اخیر با بحران حاصل از اعتراض ها و ادعاهای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 روبرو بود و حالا هم سایه بحران های ناشی از رفتارها و سیاست های ترامپ حتی بعد از شروع به کار دولت بایدن، بر این دولت جدید ادامه خواهد یافت.

شبکه خبری سی ان ان دراین باره گزارش داد: دستور کار دومین استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا در موازات با شروع کاری بایدن در کاخ سفید خواهد بود و این موضوع می تواندبر برنامه ها و الویت های کاری بایدن سنگینی کند و مانع از پیشرفت مطلوب آنها شود.

استفان کالینسون (Stephen Collinson) خبرنگار کاخ سفید دراین باره به این شبکه خبری گفت: زمانی که یک رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید می شود زمان محدودی برای پیشبرد الویت های کاری خود دارد، که یکی از موارد تایید اعضای کابینه توسط مجلس سنا است.

خطر استیضاح ترامپ انرژی سنا را می گیرد

وی افزود: خطری که دومین استیضاح ترامپ می تواند بر دولت آینده بایدن داشته باشد این است که انرژی و توان مجلس سنا را حداقل به مدت 2 تا 3هفته خواهد گرفت، درنتیجه این موضوع باعث توقف و کندی امور برای دولت بایدن خواهد شد.

خبرنگار کاخ سفید سی ان ان ادامه داد: بایدن قصد دارد تا بسته کمک های مالی 1.4 تریلیون دلاری برای دوران کرونا را به تصویب سنا برساند، این موضوع که از الویت های این دولت خواهد بود به توقف روبرو خواهد شد.

وی افزود: بایدن برخلاف روسای جمهوری پیشین، بسکمک از اعضای کابینه وی هنوز به تایید وتصویب مجلس سنا نرسیده اند و این خود یک مشکل بزرگی است.

نبود وزرای کلیدی بحران آفرین است

وی درادامه تحلیل خود گفت: وزارای خزانه داری، خارجه و درشرایط بحرانی کرونا در آمریکا، وزیر بهداشت نیاز است تا هرچه سریعتر از سوی کنگره و مجلس سنا تایید و تصویب شوند تا در پست های خود قرار گیرند.

فضای سیاسی واشنگتن مسموم است

خبرنگار کاخ سفید این رسانه تصویری آمریکایی افزود: واشنگتن با فضای سیاسی مسموم به جای مانده از دولت ترامپ روبرو است که برای برطرف ساختن آن نیاز به همکاری جمهوریخواهان در کنگره و مجلس سنا است.

جو بایدن و کامالاهریس قرار است تا 2 روز دیگر اول بهمن ماه بعنوان رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری جدید آمریکا در واشنگتن دی.سی سوگند یاد کنند.

مراسم تحلیف این دو در سایه شدیدترین تدابیر امنیتی بی سابقه در تاریخ این کشور برگزار می شود و تمامی 50 ایالت آمریکا برای این روز درحالت آماده باش کامل به سر می برند.

هوداران دونالد ترامپ 17 دی ماه و درزمان شمارش آرای مجمع گزینشگران در صحن کنگره، با تحریک وی به عمارت این ساختمان یورش برده و بسکمک از خبرنگاران رسانه های آمریکایی از قصد مهاجمان به ترور و گروگانگیری مایک پنس معاون ترامپ، نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان و چاک شومر رئیس حزب دموکرات در مجلس سنا خبر دادند.

بنابر تصاویر منتشر شده از سوی رسانه های آمریکایی هم اکنون واشنگتن دی.سی و اطراف محوطه ساختمان کنگره تحت کنترل مسلاحانه گارد ملی آمریکا قرار گرفته و شبکه سی ان ان از بازداشت افرادی که قصد عبور و مرور در نزدیکی این عمارت دارند، خبر میدهد.

دونالد ترامپ روز اول بهمن ماه واشنگتن دی.سی را به مقصد اقامت گاه خود در فلوریدا ترک خواهد کرد، وی به علت تحریک هواداران خود به اشغال عمارت کنگره، در 24 دی ماه از سوی مجلس کنندگان برای دومین بار درخواست دادگاهی و استیضاح مورد تصویب قرار گرفت. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 903

به "پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید