کارایی 100 درصدی واکسن مدرنا در موارد شدید بیماری

به گزارش مجله پیوند، مرحله نهایی مطالعه در خصوص واکسن کووید-19 که در انگلیس انجام می گردد، کارایی موثر 100 درصدی واکسن کرونا در برابر موارد شدید را تایید و بیان می نماید که این واکسن در افراد مسن نیز عملکرد موفقی دارد.

کارایی 100 درصدی واکسن مدرنا در موارد شدید بیماری

به گزارش ایرنا به نقل از نیوز، واکسن کرونا ویروس مدرنا ممکن است میزان بالایی حفاظت در برابر ویروس کووید-19 ایجاد کند و نتایج اولیه تجزیه و تحلیل مرحله نهایی آزمایش فاز سوم نشان می دهد که به نظر می رسد میزان کارایی این واکسن با تغییر گروه سنی کاهش نمی یابد.

انگلیس هفت میلیون دوز واکسن کرونا برای جمعیت کشور خود را از این شرکت آمریکایی تهیه نموده است که برای حدود 3.5 میلیون نفر در انگلیس کافی است.

این در حالی است که گرگ فل، مدیر بهداشت عمومی در شفیلد، گفت: شورای بهداشت سعی دارد تا واکسن را در اسرع وقت، به محض اینکه به مقدار کافی موجود باشد در دسترس مردم قرار دهد.

شرکت مدرنا گفت: تجزیه وتحلیل مرحله سوم آزمایش های COVE در خصوص واکسن منتخب کووید-19 به نام mRNA-1273 شامل 30 هزار شرکت کننده با 196 مورد کووید-19 است که 30 مورد آن شدید بود.

این شرکت گزارش کرد، تاثیر واکسن در برابر بیماری 94.1 درصد و اثر واکسن در برابر کووید-19 شدید 100 درصد بوده است.

در این گزارش ذکرشده است که به طورکلی واکسن کووید-19 به خوبی در افراد بدون هیچ نگرانی جدی قابل تحمل است و در زمینه ایمنی پیروز عمل می نماید.

نتایج این مطالعه در بیش از دو ماه پیگیری متوسط پس از واکسیناسیون اعلام شده است.

شرکت مدرنا امروز گفت: میخواهد مجوز استفاده اضطراری واکسن را از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و از آژانس داروی اروپایی (EMA) مجوز بازاریابی مشروط را درخواست کند البته پیش ازاین نیز تحقیقات این شرکت با آژانس های نظارتی بین المللی آغازشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 801

به "کارایی 100 درصدی واکسن مدرنا در موارد شدید بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارایی 100 درصدی واکسن مدرنا در موارد شدید بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید