کدام خودروها مشمول مالیات جدید می شوند؟

به گزارش مجله پیوند، مطابق لایحه بودجه سال 99، انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین موجود در کشور دارای شماره انتظاری شخصی به ارزش 700 میلیون تومان و بیشتر مشمول مالیات بر دارایی سالیانه شدند.

کدام خودروها مشمول مالیات جدید می شوند؟

به گزارش مجله پیوند به نقل از خبرآنلاین، این مالیات بر اساس ارزش روز خودرو با نرخ دو دهم درصد محاسبه می گردد.بر اساس پیش بینی های اجرا شده خودروهای بالاتر از 700 میلیون تومان در سال تملک از پرداخت این مالیات معاف هستند. در عین حال خودروهای تولیدشده و مونتاژ داخل، پیش از فروش توسط کارخانجات سازنده و مونتاژکننده و خودروهای واردشده، پیش از فروش توسط کنندگان رسمی از پرداخت این مالیات معاف هستند.

پیش بینی شده است نیروی انتظامی طلاعات مورد احتیاج سازمان مالیاتی کشور در حوزه اماکن و خودرو را در اختیار این سازمان قرار دهد. سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است نسبت به مشخص دارایی های مشمول و ارزش آنها حداکثر تا سرانجام خردادماه سال 1399 اقدام کند و مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع اشخاص مشمول برساند.

در عین حال خودروهای متعلق به اشخاص موضوع ماده 2 قانون مالیات های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی نیز معاف شده اند.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالانه مربوط به هر یک از خودروهای مشمول تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا سرانجام بهمن ماه سال 1399 پرداخت کنند. تعویض پلاک خودروها و ثبت نقل و انتقال املاکی که به موجب این بند برای آنها مالیات وضع شده است، قبل از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است. متخلف از حکم این جزء در پرداخت مالیات متعلقه مسؤولیت تضامنی دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 314

به "کدام خودروها مشمول مالیات جدید می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خودروها مشمول مالیات جدید می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید