کره شمالی: ترامپ پیرمردی دمدمی مزاج و بی تحمل است

به گزارش مجله پیوند، در حالی که یک مقام ارشد حکومت کره شمالی دونالد ترامپ را یک پیرمرد دمدمی مزاج، بی توجه و بی تحمل خوانده، تصاویر ماهواره ای جدیدی که امروز(دوشنبه) منتشر شدند نشان دادند که این کشور اقدام به آزمایش موتور یک موشک نموده است.

کره شمالی: ترامپ پیرمردی دمدمی مزاج و بی تحمل است

به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم یونگ چول، یکی از معاونان رئیس حزب حاکم کره شمالی که نقش محوری در سازماندهی نشست دوم رهبران واشنگتن و پیونگ یانگ داشته، در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری دولتی کره شمالی انتشار یافت، ترامپ را یک پیرمرد دمدمی مزاج و بی توجه توصیف کرد؛ اظهاراتی که به نوعی نشاندهنده ازسرگیری تدریجی فرایند حملات لفظی آمریکا و کره شمالی علیه یکدیگر بعد از توقف موقتی این حملات لفظی در طول تلاشهای دیپلماتیک سالهای اخیر هستند.

او در ادامه ترامپ را فردی بی تحمل خوانده، لفاظی های اخیر این رئیس جمهور آمریکا علیه کره شمالی را مردود دانسته و مجددا تهدید به تغییر نظر پیونگ یانگ در قبال ترامپ از جمله با استفاده مجدد از لفظ پیر خرفت برای او کرد.

در هفته های اخیر و در پی معین ضرب الاجلی از سوی کره شمالی برای آمریکا به منظور کوتاه آمدن از مواضع غیرقابل قبولش در مذاکرات هسته ای، تنشها بین دو کشور افزایش یافته است. در این میان پیونگ یانگ دست به چند آزمایش تسلیحاتی زده و لحن بیانیه هایش علیه آمریکا را تندتر ساخته است.

مقام ارشد مذکور در حکومت کره شمالی در ادامه اظهاراتش توضیح داد، اگر رئیس جمهور آمریکا به ایراد اظهارات و الفاظ نامناسب و بسیار پرریسکش علیه کره شمالی ادامه دهد، ممکن است نظر کیم جونگ اون رهبر این کشور درباره ترامپ تغییر کند.

او به اظهارات روز یکشنبه ترامپ درباره این که رهبر کره شمالی خیلی چیزها برای از دست دادن داشته و نمی خواهد در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا مداخله کند اشاره نمود.

به گفته کیم یونگ چول، این اظهارنظرهای ترامپ نشان می دهند او پیرمردی بی تحمل است. او خاطر نشان کرد:از آنجا که ترامپ یک پیرمرد بی توجه و دمدمی مزاج، به زودی احتمالا به جایی میرسیم که او را جز با لفظ پیر خرفت نمی توانیم توصیف کنیم.

در عین حال گزارش شد که کره شمالی در تاسیسات پرتاب ماهواره خود موسوم به سوهائه دست به یک آزمایشی بسیار مهم تسلیحاتی زده است.

یک سری تصاویر ماهواره ای گرفته شده در روز شنبه از سوی شرکت پِلَنِت لَبز نشان داده اند که در این مکان خودروها و تجهیزاتی که احتمالا برای تست موتور موشک استفاده می شوند وجود داشته است.

جفری لوئیس، مدیر برنامه عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی در شرق آسیا وابسته به انستیتوی مطالعات بین الملل میدلبری در کالیفرنیا اظهار کرد: تا تاریخ هشت دسامبر بخش عمده این تجهیزات جمع آوری شده اند اما به نظر می رسد که آثاری از این آزمایش روی زمین دیده می گردد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،کره شمالی: دیگر با آمریکا مذاکرات هسته ای نداریم

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 107

به "کره شمالی: ترامپ پیرمردی دمدمی مزاج و بی تحمل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: ترامپ پیرمردی دمدمی مزاج و بی تحمل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید