یمن، ادامه درگیری ها در مأرب، نقض مجدد آتش بس در الحدیده

به گزارش مجله پیوند، پس از آزادسازی استان الجوف به دست نیروهای یمنی٬ ائتلاف متجاوز سعودی با هدف قرار دادن مناطق مختلف استان الحدیده٬ توافق آتش بس آن را مکررا نقض کرد.

یمن، ادامه درگیری ها در مأرب، نقض مجدد آتش بس در الحدیده

به گزارش گروه بین الملل مجله پیوند به نقل از المیادین درگیری ها میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با مزدوران تحت حمایت ائتلاف متجاوز سعودی در استان های صنعا و مارب و البیضاء ادامه داشته و عربستان همچنان به نقض توافق آتش بس در حدیده ادامه می دهد.

درگیری ها میان دو طرف در منطقه المشجع و نزدیکی یکی از مهم ترین پایگاه های نظامی مزدوران سعودی در مارب نیز ادامه داشت.

در خلال 24 ساعت گذشته درگیری ها دراین منطقه منجر به کشته شدن 16 نفر از مزدوران سعودی شد.

هواپیماهای ائتلاف متجاوز عربستان برای جلوگیری از سیطره ارتش و کمیته های مردمی بر مقر این ائتلاف٬ ده ها حمله در این منطقه ترتیب دادند.

جنگنده های ائتلاف سعودی در خلال 3 روز گذشته با بیش از 100 حمله هوایی٬ منطقه صرواح در استان مارب را بمباران نموده و امروز صبح نیز دو منطقه را در شهرستان صرواح واقع در غرب استان مأرب یمن بمباران کردند.

از سوی دیگر درگیری ها میان نیروهای انصارالله با مزدوران سعودی و ائتلاف متجاوز عربستان در منطقه خب و الشعف از توابع استان صعده نیز ادامه دارد.

استان البیضاء نیز شاهد درگیری های مشابه بود و چند ساعت بعد نیروهای دولت نجات یمن بر مناطق خدار العرجى، وقطور المطاوعة، وعقال أبو شنعة، وعرق مسعودة مسلط شدند.

در استان حدیده٬ یک منبع نظامی وابسته به انصارالله از حملات توپخانه ای گسترده ائتلاف متجاوز سعودی در جنوب این استان اطلاع داد.

در خلال 24 ساعت گذشته نیروهای ائتلاف متجاوز عربستان٬ 130 بار در مناطق مختلف حدیده٬ توافق آتش بس را نقض کردند.

این حملات در حالی رخ داد که روز گذشته یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن از آزادسازی کامل استان الجوف به دست نیرو های یمنی اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 350

به "یمن، ادامه درگیری ها در مأرب، نقض مجدد آتش بس در الحدیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، ادامه درگیری ها در مأرب، نقض مجدد آتش بس در الحدیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید