اعلام فعال شدن تاکسی های گردشگری در شیراز

به گزارش مجله پیوند، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، فعال شدن تاکسی های گردشگری در شیراز صورت می گیرد.

اعلام فعال شدن تاکسی های گردشگری در شیراز

جمشید معینی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: راه اندازی تاکسی های گردشگری با توجه به ظرفیت های شیراز نه تنها در توسعه گردشگری بلکه در زمینه اشتغالزایی هم تاثیرگذار خواهد بود.

او ادامه داد: در واقع تاکسی های گردشگری از زیرساخت های مهم در صنعت گردشگری است و جای خالی چنین زیرساختی در استان به خصوص شهر شیراز همچنان احساس می گردد.

معینی گفت: طبق پیش بینی ها با توجه به اینکه شیراز شهر توریستی و یکی از اولین اولویت ها و مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی محسوب می گردد، فعال شدن تاکسی گردشگری در این شهر یک ضرورت است.

او گفت: در واقع رانندگان تاکسی های گردشگری نخستین افرادی هستند که با گردشگران ارتباط برقرار نموده و هم کلام می شوند بنابراین مسلط بودن این افراد به یک یا چند زبان خارجی احتیاج محسوب می گردد.

معینی با بیان اینکه نصب تاکسی متر و مانیتور برای معرفی بهتر جاذبه های گردشگری از موارد مد نظر در تاکسی های گردشگری است، گفت: سالها قبل رنگ تاکسی های شیراز سفید و سبز بود که در بین مردم شهر به تاکسی های ماست و خیاری معروف بودند و بعدها با گذشت زمان رنگ تاکسی ها تغییر کرد و زرد رنگ شد، لذا با توجه به اینکه رنگ تاکسی های قدیمی شیراز برای مردم این شهر و حتی گردشگران نوستالژی و خاطره انگیز است در نظر داریم تاکسی های گردشگری با همان شکل و شمایل قدیمی فعالیت نمایند.

سرپرست میراث فرهنگی فارس با تاکید بر اینکه محل استقرار و فعالیت تاکسی های گردشگری در مبادی ورودی شهر و کنار جاذبه های گردشگری خواهد بود، گفت: در نظر داریم فعالیت این تاکسی ها را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی برنامه ریزی و دنبال کنیم و این مهم تنها با همکاری شرکت ها و سازمان ها و ارگان های فرهنگی و اجرایی شهری و گردشگری مربوطه حاصل می گردد و در این راه همکاری جدی و مؤثر این نهادها را خواستاریم.

منبع: همگردی
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1084

به "اعلام فعال شدن تاکسی های گردشگری در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام فعال شدن تاکسی های گردشگری در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید