برنامه کتابخانه های عمومی استان زنجان در دهه فجر

به گزارش مجله پیوند، امیرعلی نیک بخش در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان در این باره، با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع کتاب ققنوس فاتح در زنجان اضافه نمود: این مسابقه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و راه اندازی نهضت کتابخوانی در حوزه ایثار و شهادت برگزار می شود.

برنامه کتابخانه های عمومی استان زنجان در دهه فجر

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با بیان اینکه شرکت در این مسابقه از 12 بهمن آغاز شده و تا 12 اسفندماه، ادامه خواهد داشت، گفت: در نهایت به 42 نفر از برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

وی در ادامه از برگزاری نشست های کتابخوان ویژه دهه فجر با حضور نویسندگان انقلابی خبر داد و گفت: همچنین در این ایام محافل ادبی و جلسات شعرخوانی نیز با حضور شعرا برگزار می شود.

نیک بخش برگزاری نشست های فرهنگی در ارتباط با آرمان های انقلاب اسلامی، معرفی کتاب و قصه گویی انقلاب توسط کتابداران را نیز از دیگر برنامه های اجرایی به مناسبت دهه فجر اظهار داشت و افزود: طبق هماهنگی به عمل آمده در این دهه مبارک به صورت روزانه معرفی نویسنده را خواهیم داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان همچنین از اجرای طرح هایکو کتاب در زنجان خبر داد و گفت: یکی از خلاقیت هایی که کاربران فضای مجازی و کتاب دوستان و علاقه مندان شعر انجام داده اند، تولید هایکوکتاب است، طرحی که در قالب آن شعری است که از عناوین کتاب ها درست می شود که همزمان با دهه فجر در زنجان اجرا می شود.

وی از دیگر طرح های این اداره کل به مناسبت دهه فجر را برگزاری مراسم جمع خوانی کتاب اظهار داشت و گفت: هدف از جمع خوانی، تقویت اعتماد به نفس، انس هرچه بیشتر با کتاب و گسترش مهارت های خواندن در نوجوانان است.

نیک بخش شرح داد: در این شیوه از کتابخوانی هر یک از حاضرین با قرائت صفحاتی از کتاب، علاوه بر تجربه کتاب خوانی گروهی، از امکان بحث و مصاحبه نیز برخوردارند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه طی دهه فجر، طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی اجرا می شود، گفت: در حال حاضر 85 هزار نفر معادل 8.5 درصد از جمعیت بیش از یک میلیون نفری استان زنجان در کتابخانه های عمومی عضو هستند.

وی شرح داد: طبق آخرین آمار تعداد کتاب های موجود در کتابخانه ها نیز یک میلیون و 362 هزار و 613 جلد است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 945

به "برنامه کتابخانه های عمومی استان زنجان در دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه کتابخانه های عمومی استان زنجان در دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید