قطعی آب در بخش های زیادی از شهر کرمان

به گزارش مجله پیوند، تسنیم نوشت: حمیدرضا فروغی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان با عذرخواهی از شهروندان کرمان به علت قطعی آب در شهر کرمان، گفت: متأسفانه بخش های زیادی از شهر کرمان به ویژه منطقه ها حاشیه ای شهر از جمله شهرک سیدی، شهرک شهید همت، شهرک قمر بنی هاشم، شهرک چهارده معصوم (ع) و منطقه های از شهر کرمان دچار قطعی آب شدند.

قطعی آب در بخش های زیادی از شهر کرمان

وی با بیان اینکه در حالت عادی آب کافی برای تمام شهروندان کرمان داریم، اما زمانی که با موج گرما روبرو و با پیک مصرف آب روبه رو می شویم این مشکل در نقاط زیادی از شهر به چشم می خورد، گفت: سال جاری گرمای هوا به ویژه در ساعات شب در 30 سال اخیر بی سابقه بود به طوری که باعث شده است کولر های آبی در بیشتر خانه ها تا صبح روشن باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان با اعلام اینکه کولر های آبی در 24 ساعت چیزی در حدود 400 تا 600 لیتر مصرف آب دارند، اضافه نمود: سال جاری مصرف به شدت بالا رفته است و اگر زمان استفاده از کولر های آبی را به حداقل برسانیم یاری می کنیم که همه از این نعمت خدادادی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه براساس برآوردی که انجام دادیم 3 هزار و 400 لیتر بر ثانیه احتیاج آبی کرمان است، ادامه داد: آبی که الآن تامین می کنیم چیزی در حدود 2 هزار تا 2 هزار و 100 لیتر بر ثانیه است و به این علت با مشکل کمبود آب در کرمان روبرو هستیم.

فروغی با تصریح به اینکه برآورد های ما نشان می دهد که اگر شهروندان ما 10 درصد در آب مصرفی خود صرفه جویی نمایند مشکل قطعی آب در شهر کرمان کاملاً حل و حداقل های احتیاج آبی کرمان تأمین می گردد، گفت: در این روز ها به عده ای از همشهریان در بعضی از نقاط شهر اصلاً آب نمی رسد و در شرایط خیلی بدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تمام ظرفیت فراوری آب ما در مدار است و از سال قبل تعدادی از چاه ها را وارد مدار کردیم، اضافه نمود: برای اینکه از این گردنه عبور کنیم احتیاج به همراهی همه مردم داریم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان با تأکید به اینکه ما بار ها شرایط بحرانی کرمان را شرح دادیم و این قضیه را پیش بینی می کردیم، افزود: ظرف چند روز آینده سه حلقه چاه دیگر وارد مدار می گردد تا ظرفیت فراوری افزایش پیدا کند و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده شرایط کمی بهتر گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1402 بروزرسانی: 3 تیر 1402 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1714

به "قطعی آب در بخش های زیادی از شهر کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی آب در بخش های زیادی از شهر کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید