مسائل بیمه ای گریبان گیر کارگران ساختمانی

به گزارش مجله پیوند، کارگران ساختمانی به واسطه بازرسی های نابسامان با قطع بیمه روبرو می شوند و این موضوع مشکلاتی را برای این قشر به وجود آورده است.

مسائل بیمه ای گریبان گیر کارگران ساختمانی

جهت دریافت خدمات نوسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

کارگران ساختمانی به دلیل ماهیت شغلی خود ممکن است در مقطعی بیکار باشند. این گروه از شاغلان که تمدید بیمه آن ها منوط به بازرسی های میدانی بازرسان است، در فرآیند بازرسی با مسائلی روبرو هستند. یکی از مسائل پیش روی کارگران ساختمانی این است که بازرسان ممکن است در زمانی که کارگر در پروژه ای مشغول به کار نیست اقدام به بازرسی نمایند که این موضوع، موجب قطع بیمه کارگران در مقاطع مختلف می گردد. طرح ساماندهی کلیه کارگران شاغل در رشته های ساختمانی از حدود سال گذشته اجرا شد و در قالب این طرح بسیاری از افرادی که در سایر مشاغل فعالیت می کردند و بعضاً نیز از تمکن اقتصادی اقتصادی خوبی بهره مند بودند، همزمان از مزایای بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی نیز استفاده می کردند که با راه اندازی سامانه رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح ساماندهی بیمه کارگران ساختمانی اجرا شد.

در همین زمینه نیز اکبر شوکت، رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی با تأیید چالش پیش روی کارگران و قطع بیمه آن ها به واسطه چند بار بازرسی در سال اظهار کرد: متأسفانه این موضوع یکی از ضعفهای تأمین اجتماعی در فرآیند بیمه کارگران ساختمانی به ویژه در شهرهای بزرگ است. شوکت در ادامه با بیان اینکه بازرسی از کارگران ساختمانی به کارگزاری هایی واگذار شده که هیچ تخصصی ندارند، اظهارکرد: این بازرسان در سال سه تا چهار بار کارگر ساختمانی را بازرسی می نمایند و این موضوع باعث می گردد تا در چند مقطع بیمه کارگران قطع گردد.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی درباره راه چاره برطرف این مشکل گفت: سازمان تأمین اجتماعی با صدور بخشنامه ای به راحتی می تواند مسائل مربوط به بازرسی از کارگران ساختمانی را ساماندهی کند. وی همچنین از بیمه شدن 94 هزار کارگر ساختمانی در آینده نزدیک اطلاع داد و افزود: درحال حاضر این میزان کارگر ساختمانی توسط سربازرسان مورد تأیید نهایی قرار گرفتند و در نوبت پوشش بیمه ای هستند که در حال رایزنی با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی هستیم تا این افراد تحت پوشش قرار گیرند. شوکت افزود: علاوه بر این 100 هزار کارگر ساختمانی در مراحل بازرسی هستند تا پس از تکمیل فرآیند بازرسی، تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 208

به "مسائل بیمه ای گریبان گیر کارگران ساختمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل بیمه ای گریبان گیر کارگران ساختمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید