منافی: بازی پرسپولیس ، آلومینیوم چنگی به دل نزد، استقلال تا آخر فصل نمی تواند فقط با یک گل پیروز گردد

به گزارش مجله پیوند، کارشناس فوتبال ایران معتقد است با وجود اینکه عملکرد فنی تیم های پرسپولیس و آلومینیوم چنگی به دل نزده است، اما شاگردان یحیی گل محمدی به سه امتیازی حیاتی دست یافته اند.

منافی: بازی پرسپولیس ، آلومینیوم چنگی به دل نزد، استقلال تا آخر فصل نمی تواند فقط با یک گل پیروز گردد

جواد منافی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیروزی 2 بر صفر پرسپولیس مقابل آلومینیوم گفت: می دانستیم این بازی، خیلی سخت خواهد بود. آلومینیوم تیم قابل احترامی است و در فاز حمله و دفاع خوب کار می نماید. این تیم اخیراً در چند بازی پرسپولیس را شکست داده و تبدیل به گربه سیاه شده بود. با این اوصاف همه می دانستند بازی سختی برای پرسپولیس در پیش است. آلومینیوم در بازی قبلی شکست خورده بود و نمی خواست این بازی را هم ببازد، ولی در آن سو پرسپولیس هم با توجه به برد استقلال به سه امتیاز احتیاج مبرم داشت.

وی اشاره نمود: نیمه اول بازی متعادل بود و دو تیم سعی می کردند یکدیگر را محک بزنند، ولی در نیمه دوم شرایط متفاوت شد. آلومینیوم در 10 دقیقه اول نیمه دوم خیلی خوب کار کرد و موقعیت هایی داشت، ولی پرسپولیس کم کم به خودش آمد و توانست به گل برسد. تعویض های پرسپولیس به خوبی جواب داد و تیم توانست از اشتباه خط دفاعی حریف استفاده کند و به گل برسد. بعد از گل اول آلومینیوم در پی جبران بود که باز هم موقعیت هایی نصیب دو تیم شد، ولی این پرسپولیس بود که به گل دوم رسید. مهمترین مسئله کسب سه امتیاز این بازی بود که با توجه به شرایط جدول برای پرسپولیس حیاتی تلقی می شد. در کل بازی از لحاظ فنی آنطور که انتظار می رفت، چنگی به دل نزد.

کارشناس فوتبال ایران درباره به میدان رفتن بازیکنان نو از جمله وحدت هنانوف برای پرسپولیس و گلزنی حامد پاکدل و رضا اسدی به عنوان یار تعویضی، یادآور شد: هر بازیکنی که به پرسپولیس می آید باید تأثیرگذار و در حد ملی باشد. خیلی از این بازیکنان نو در نیم فصل اول جواب ندادند. انتظار از اسدی در نیم فصل اول خیلی بالاتر از اینها بود، ولی انتظارات را برآورده نکرد. اسدی از اتریش و به عنوان جایگزین احمد نوراللهی به پرسپولیس آمده است و امیدوارم بیشتر به تیم یاری کند. پاکدل هم در نیم فصل اول آنچنان یاریی به تیم نکرد، ولی الان با دو گل پشت سر هم فکر می کنم شرایطش از لحاظ روحی و روانی بهتر می گردد. روی این بازیکنان حساب بیشتری باز می شد و امیدوارم در نیم فصل دوم بیشتر به تیم یاری نمایند.

منافی درباره واکنش اسدی بعد از گلزنی اش و نشان دادن علامت سکوت توضیح داد: بازیکنی که می خواهد تأثیرگذار باشد، باید خودش را نشان بدهد. این بازیکن از اتریش آمده است و انتظار از او بالا بوده و باید بیشتر به تیم یاری می کرد. فکر می کنم اسدی به میزان قراردادش یاری ننموده است و اینکه بخواهد حاشیه هم ایجاد کند، قابل قبول نیست. اسدی اگر گل زده، باید تمرکز و شرایط روحی و روانی اش بالا برود، ولی حاشیه به شخصیت خودش و تیم یاری نمی نماید. اسدی بازیکن خوبی است و می تواند به تیم یاری کند، به شرط اینکه دور از حاشیه کوشش و خودش را به کادر فنی ثابت کند.

وی درباره تعقیب و گریز پرسپولیس و استقلال در صدر جدول گفت: نیم فصل دوم کار برای همه خیلی سخت می گردد. این تعقیب و گریز مسلماً ادامه خواهد داشت و سپاهان نیز با وجود اینکه، این هفته تساوی نموده، ولی باز هم مدعی است. بازی های زیادی به جای مانده است و همه تیم ها امتیاز از دست خواهند داد. اینطور نیست که استقلال تا آخر فصل همین طور یک بر صفر، یک بر صفر بازی هایش را ببرد و صدرنشین بماند. هنوز دربی و بازی های سنگین دیگری مانده است و مسلماً همه تیم ها امتیاز از دست می دهند. هر چه استقلال و پرسپولیس در صدر نزدیک تر باشند، لیگ مجذوب کننده تر است. فکر می کنم سال جاری نزدیک عید دربی حساسی خواهیم دید، چون هر دو تیم در پی سه امتیاز هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1465

به "منافی: بازی پرسپولیس ، آلومینیوم چنگی به دل نزد، استقلال تا آخر فصل نمی تواند فقط با یک گل پیروز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منافی: بازی پرسپولیس ، آلومینیوم چنگی به دل نزد، استقلال تا آخر فصل نمی تواند فقط با یک گل پیروز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید