همراهی نوازنده ایرانی با تور بین المللی سازهای کوبه ای

به گزارش مجله پیوند، یکی از نوازندگان فعال سازهای کوبه ای بهار سال 1400 همراه با تعدادی از هنرمندان شناخته شده سازهای کوبه ای مجموعه کنسرت هایی را برگزار خواهد نمود.

همراهی نوازنده ایرانی با تور بین المللی سازهای کوبه ای

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، پژهام اخواص از هنرمندان و نوازندگان فعال سازهای کوبه ای در ادامه فعالیت های بین المللی خود بهار سال 1400 در قالب یک تور موسیقایی مجموعه کنسرت هایی را همراه با تعدادی از نوازندگان شناخته شده سازهای کوبه ای در کشور آمریکا برگزار می نماید.

در این کنسرت ها ذاکر حسین نوازنده طبلای هندی، پژهام اخواص نوازنده تمبک و سازهای کوبه ای ایرانی و عباس کازم اوف نوازنده دایره و سازهای کوبه ای ازبکستان اعضای گروه اجرایی را تشکیل می دهند.

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این کنسرت ها از تاریخ 8 آپریل تا 18 آپریل در شهرهای فیلادلفیا، واشنگتن سیتی، دوره ام نورد کلوراینا، نورفولک ورجینیا، سنت لوییس، آبرن آلاباما، و بقیه شهرها و ایالت های آمریکا به صورت آنلاین قابل دیدن و شنیدن است.

در این اجرا که با هدف پیوند ریشه های مختلف ریتم در نقاط مختلف جهان پیش روی مخاطبان قرار گرفته و به گفته دست اندرکارانش اولین تور بعد از ظهور کرونا در آمریکاست، هر یک از نوازندگان به اجرای قطعه ای می پردازند و در آخر همگی قطعات آماده شده ای را با هم اجرا می نمایند.

پژهام اخواص جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در رشته کارشناسی رشته موسیقی از دانشگاه سوره تهران به خاتمه رساند و پس از آن به ادامه تحصیلات خود در رشته موسیقی جهانی دانشگاه سن فرانسیسکو پرداخت. این هنرمند که فراگیری ساز تمبک را از پنج سالگی نزد استاد ناصر فرهنگ فر شروع نموده علاوه بر تمبک در نواختن سازهایی چون سازهای سه تار، عود، تنبور و سازهای کوبه ای دیگری چون دف، طبلا، دوایر کوکی نیز مهارت دارد.

اخواص طی سال های گذشته علاوه بر همکاری با هنرمندان مطرحی چون شهرام ناظری، حسین علیزاده، علی اکبر مرادی، ذاکرحسین، سلواگانش نوازنده کانجیرا، حافظ مدیرزاده، یویوما نوازنده ویولنسل در رویدادها، تورها و فستیوال های مختلفی در کشورهای مراکش و فرانسه به اجرای برنامه پرداخته است.

پژهام اخواص آثار صوتی متعددی با بزرگان موسیقی در پروندهٔ هنری خویش ثبت نموده که آخرین اثر وی به نام آنگاه با همراهی سازهای کمانچه، تمبک و سازهای کوبه ای به هنرمندی امامیار حسن اف جزو سه آثار برتر صوتی در سال 2018 مجموعه Transglobal World Music Chart و همچنین یکی از پرمخاطب ترین آثار مجموعه Mundofonias Radio معرفی گردید. این هنرمند همچنین از سال 2014 تا سال 2018 مسئولیت مدیریت بخش اجرایی موسیقی ایران را در مجموعه San Francisco World Music Festival به عهده داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1033

به "همراهی نوازنده ایرانی با تور بین المللی سازهای کوبه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراهی نوازنده ایرانی با تور بین المللی سازهای کوبه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید