چاپگرهای سه بعدی وارد واتیکان شدند ، کلاه نیروهای امنیتی چاپ می گردد!

به گزارش مجله پیوند، شاید باور کردنی نباشد اما فناوری به محوطه واتیکان و کاخ پاپ نیز وارد شده و قرار است کلاه نیروهای امنیتی سوئیسی با چاپگرهای سه بعدی طراحی گردد.

چاپگرهای سه بعدی وارد واتیکان شدند ، کلاه نیروهای امنیتی چاپ می گردد!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، صدها سال است که واتیکان به عنوان مقر مذهبی مسیحیان دنیا و البته محل حضور پاپ شناخته می گردد. مکانی که به لحاظ زیبایی شناسی معماری نیز منحصر به فرد است. با این وجود نیروهای امنیتی این فضا نیز سال هاست ظاهر سنتی خود را حفظ نموده اند.

گارد سوئیسی که یکی از گارهای اصلی حفاظت از واتیکان است، از نیروهایی داوطلب و سوئیسی تشکیل شده که برای حفاظت از واتیکان با لباس هایی متحد الشکل فعالیت می نمایند. لباس های این افراد در طول سال های اخیر تفاوت محسوسی را تجربه ننموده است این لباس ها و تجهیزات گارد سوئیسی در سال 1914 با الهام از آثار هنری دوران رنسانس طراحی شد.

اکنون گارد سوئیسی اعلام نمود که کلاه سربازان را با موادی سبک تر و غیرفلزی طراحی می نماید تا همزمان اصالت، سبکی و راحتی خود را حفظ کند. این یک موضوع مهم است چرا که بر سر داشتن کلاه های فلزی و سنگین که زیر آفتاب داغ می شوند بسیار سخت است و استفاده از تکنولوژی می تواند این مشکل را تا حد زیادی حل نماید.

این کلاه های نو با استفاده از اسکن کلاه هایی از قرن شانزده طراحی شده اند و فقط با استفاده از یک چاپگر HP 3D در عرض 14 ساعت چاپ می شوند، در مقایسه با فلز های قدیمی تر، که تقریبا 130 ساعت طول می کشد تا فراوری شوند، این یک رکورد فوق العاده است.

کلاه های چاپی نو به مراتب سبک تر (با وزن 570 گرم در برابر 2 کیلوگرم کلاه فلزی) و مقاوم در برابر UV هستند و شامل شکاف های تهویه برای سردتر نگه داشتن سر سربازان طراحی می شوند.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1634

به "چاپگرهای سه بعدی وارد واتیکان شدند ، کلاه نیروهای امنیتی چاپ می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپگرهای سه بعدی وارد واتیکان شدند ، کلاه نیروهای امنیتی چاپ می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید