افزایش 9 درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء تا خاتمه سال

به گزارش مجله پیوند، تهران (پانا) - معاون امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند گفت مقدار تفکیک پسماند خشک از مبدا تا خاتمه سال به 9 درصد افزایش می یابد.

افزایش 9 درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء تا خاتمه سال

شادی مالکی با اشاره به بازدید سرپرست سازمان مدیریت پسماند از سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک و دلایل این بازدید گفت: قطعا یکی از دغدغه های بزرگ مدیریت شهری بحث کاهش پسماند است و این مهم صورت نمی گیرد مگر با اجرای درست و بهینه طرح تفکیک از مبداء.

وی اضافه نمود: در سال های گذشته در زمینه کاهش فراوری پسماند اقدامات شاخصی انجام شد که یکی از آن ها راه اندازی اپلیکیشن ها بود. دسترسی شهروندان به این اپلیکیشن های فعال در سطح شهر با گوشی موبایل به راحتی قابل انجام است و در صورت همه گیری این طرح، ما می توانیم تفکیک پسماند را به صورت خانه به خانه پیاده کنیم.

معاون امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: اپلیکیشن ها در سال گذشته به عنوان طرحی نو آغاز به فعالیت کردند. تاکید بر این نکته لازم است که هر کار نو به ویژه اگر احتیاج به مشارکت شهروندان داشته باشد قطعا در ابتدای امر با چالش هایی مانند فرهنگسازی و اطلاع رسانی همراه است که یکی از وظایف سازمان مدیریت پسماند این است که بتواند این امکان را معرفی و عملکرد این اپلیکیشن ها را به اطلاع عموم برساند.

مالکی اضافه نمود: با فعال شدن این اپلیکیشن ها می توانیم درصد تفکیک پسماند از مبدا را که در حال حاضر حدود سه درصد است بر اساس دستور شهردار تهران تا انتها سال به 9 درصد برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت این اپلیکیشن ها و بازدید محمدمهدی عزیزی از یکی از این سامانه های هوشمند گفت: به همین دلیل بازدیدی از سوی مدیرعامل سازمان از نحوه و چگونگی فعالیت یکی از این اپلیکیشن ها صورت گرفت.

معاون امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند شرح داد: مدیرعامل سازمان ضمن بازدید از سایت تفکیک و جدا سازی، ساختمان مرکزی و نحوه مدیریت و ثبت سفارش پرداخت، درباره مسائل شرکت و چالش های اساسی این فرآیند تبادل نظر کرد.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان پسماند، مالکی در ادامه گفت: از آن جایی که شهروندان به راحتی می توانند به وسیله این اپلیکیشن ها سفارشات خود را ثبت نمایند و احتیاج نیست پسماند خشک را به غرف 400گانه سطح شهر ببرند، این سامانه هوشمند بسیار حائز اهمیت است اما مهمرین چالش ها در این باره ناآشنایی شهروندان با آن هاست که ما باید با برطرف این چالش و توسعه اقدامات اجرایی، تفکیک از مبدا را به صورت چشمگیر افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1399

به "افزایش 9 درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 9 درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید