برنامه ای برای اکران ماهی و برکه نداریم، دلیل غیبت در فجر

به گزارش مجله پیوند، هادی انباردار تهیه کننده فیلم سینمایی ماهی و برکه به کارگردانی علی براتی اظهار داشت که فعلا برنامه ای برای اکران این اثر نداریم.

برنامه ای برای اکران ماهی و برکه نداریم، دلیل غیبت در فجر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، هادی انباردار تهیه کننده فیلم سینمایی ماهی و برکه به کارگردانی علی براتی درباره آخرین شرایط اکران این فیلم سینمایی گفت: این فیلم تا به امروز در چند جشنواره خارجی حضور داشته است؛ در جشنواره های بلاروس، هند و آمریکا پذیرفته شده ایم و برای چند جشنواره دیگر هم درخواست حضور داده ایم. به همین دلیل نگاه مان این است که فیلم می تواند حضور پررنگ تری در جشنواره ها داشته باشد و کسب امتیاز کند. اولویت ما در حال حاضر حضور جشنواره ای است و فعلاً برنامه ای برای اکران ماهی و برکه نداریم.

وی درباره بهبود شرایط سینما ها برای اکران فیلم ها هم گفت: این واقعیت است که در حال حاضر شرایط بهبود پیدا کرده است، اما نباید فراموش کرد که اگر همه دوستان تهیه کننده بخواهند با تعجیل فیلم های خود را روانه پرده سینما ها کنند، با پدیده فیلمسوزی روبرو می شویم. امروز حجم بالایی از فیلم ها در صف اکران هستند. یکی دو فیلم فروش خوبی داشته اند و به همین دلیل خیلی از دوستان مجدد به اکران امیدوار شده اند، اما لازم است که در شورای صفی اکران یک برنامه ریزی منظم داشته باشیم.

این تهیه کننده سینما تأکید کرد: نمی توان همه فیلم ها را با هم روانه پرده سینما ها کرد تا به برخی فیلم ها تعداد سانس و تعداد سالن محدود برسد. این شرایط همان فیلمسوزی است. یکی از دلایل ما هم برای اکران نکردن فیلم ماهی و برکه همین شرایط است هرچند فعلاً برنامه اصلی ما حضور های جشنواره ای است. از آنجایی که بحث کرونا در دنیا هم کم رنگ تر شده است، جشنواره های سینمایی فعال شده اند و اولویت ما ارائه این فیلم به جشنواره هاست.

تهیه کننده ماهی و برکه با تأکید مجدد بر عدم اکران این فیلم تا سرانجام سال جاری گفت: فرصت چندانی هم البته تا سرانجام سال جاری باقی نمانده، چند هفته دیگر جشنواره فیلم فجر است و بعد از آن هم اکران آخر سال را داریم. اوایل سال آینده هم ماه رمضان است و فرصت مناسب برای اکران فیلم به نظرم از بعد از عید فطر سال آینده است.

وی درباره غیبت فیلم در جشنواره فجر سال جاری هم اعلام نمود: تمایل داشتیم ماهی و برکه را به جشنواره سال جاری ارائه کنیم، اما اعلام نمودند، چون پیش تر در جشنواره بلاروس حضور داشته است، امکان حضور در این جشنواره را ندارد. در رویداد های داخلی این فیلم تنها در جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان حضور داشته که براساس آیین نامه درخواستی خطاب به دبیر جشنواره فجر داشتیم که فیلم ما را بپذیرند، اما جوابی به این درخواست ندادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1406

به "برنامه ای برای اکران ماهی و برکه نداریم، دلیل غیبت در فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ای برای اکران ماهی و برکه نداریم، دلیل غیبت در فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید