تور ارزان هلند: تبدیل قصر هلندی به آزمایشگاه

به گزارش مجله پیوند، یک قصر سلطنتی هلند قرار است به یک باغ تجربی، یک آزمایشگاه نوآوری یا یک پارک عمومی تبدیل گردد.

تور ارزان هلند: تبدیل قصر هلندی به آزمایشگاه

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

کاخ سوستدیک که در قرن 17 میلادی ساخته شده، تا چندی پیش و تا زمان شاهزاده جولیانا و برنارد محل سکونت آن ها بود.

نخستین طرح برای تبدیل این کاخ به باغ تجربی، بهشت سوستدیک نام دارد که به وسیله شرکت Mecanoo ارائه شده است. این طرح که از پروژه بهشت انگلیس الهام گرفته شده، قرار است یک بهشت توسعه پایدار باشد تا به مردم شنمایندگی زمین را نشان داده و آن ها را به تغییر رفتار خود به روش مثبت تشویق کند.

در این طرح، یک گبند زیستی گلخانه ای روی زمین نصب خواهد شد و بازیدنمایندگان می توانند از میان منظره ها مصنوعی مختلف عبور نمایند. برای مثال، بخش جنگلهای استوایی به نمایش اهمیت تنوع زیستی پرداخته، یک منطقه زراعی فناوری پیشرفته از چگونگی فراوری پایدار مواد غذایی پرده برداشته و یک محیط زیرزمینی نیز به نمایش عملکرد قارچ ها و باکتری ها خواهد پرداخت.

از خود محیط کاخ به عنوان یک آزمایشگاه نوآوری استفاده خواهد شد که فعالیت های کارآفرینان، متخصصان و دانشجویان را نمایش خواهد داد. بعلاوه قرار است یک هتل پایدار پنج ستاره 100 تا 125 اتاقی در این کاخ ساخته گردد.

مفهوم دوم که به وسیله محققان لهستانی ارائه شده، تبدیل این قصر به یک آزمایشگاه ابتکارات است و بخش های جناحی کاخ نیز می تواند به رهن شرکت ها و سازمان ها برای نمایش کارشان در بیاید. منظره ها تاریخی این کاخ بازیابی خواهند شد و یک فضای مشترک نیز به این منطقه اضافه خواهد شد. بعلاوه این طرح میخواهد 65 خانه جداگانه را در محل پادگان قدیمی قصر بسازد.

طرح پیشنهادی نهایی آنسامبل نشنال نام دارد که میخواهد کاخ را بازسازی نموده و مجددا به یک محل برای عموم تبدیل کند تا بازیدنمایندگان بتوانند در آن به پیاده روی و بازی بپردازند. در این مفهوم حدود 40 خانه و 70 آپارتمان و ساختمان ویلایی ساخته خواهد شد.

در رقابت طراحی برای این کاخ حدود 120 طرح ثبت نام نموده اند که بعضی از آن ها شامل بهره برداری از محل آن برای کشاورزی، باغبانی علمی و فناوری های غذایی، آب و تجارت، بهداشت، نوآوری، توسعه پایدار و به اشتراک گذاری دانش بین المللی هستند.

سه طرح مذکور از میان سایرین به مرحله فینال رسیده اند و تیم ها باید تا 28 آوریل سال آینده یک پیشنهاد عملی برای کاخ سوستدیک ارائه نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1388

به "تور ارزان هلند: تبدیل قصر هلندی به آزمایشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هلند: تبدیل قصر هلندی به آزمایشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید