جنگل های انجیلی؛ طبیعت سوادکوه

به گزارش مجله پیوند، سوادکوه، به مکانی محبوب نزد گردشگران تبدیل شده است؛ این شهر بیشتر به جنگل های زیبا و آبشارهای متعدد شهرت دارد.

جنگل های انجیلی؛ طبیعت سوادکوه

امروز جنگل های انجیلی و در دل آن آبشار ولیلا مقصد ما در سوادکوه خواهد بود. اگر نگران مسافت هستید لازم است بدانید از تهران تنها 4 ساعت تا این جنگل فاصله دارید و با رسیدن به آن، جنگل پیمایی سبکی پیش رو خواهید داشت. برای رسیدن به این مقصد، راهی فیروزکوه شوید؛ بعد از اینکه به روستای زیرآب رسیدید سمت راست خود را پیش گیرید تا به روستای اتو برسید. بعد از آن به یک دو راهی خواهید رسید، سمت چپ شما را به سمت ولیلا هدایت می کند. با خبرنگاران همراه باشید.

در جنگل های انجیلی چه می بینیم؟

نمی شود پا به جنگل های انجیلی بگذارید و عاشق آن نشوید. بدون شک در میان جنگل های ایران، جنگل های انجیلی چیز دیگریست. درختان بلند قامت آن چوبی سخت دارند و به چوب آهن مشهور شده اند. تنه آن ها در مجاورت با یکدیگر در هم تنیده و زیبایی آن را چند برابر می کند. اما از همه شگفت انگیزتر برگ های این درخت است؛ این برگ ها علاوه بر خواص درمانی در هر فصل با رنگی خاص دیده می شود و به صورت سایه روشن بر روی آن نقش بسته است. اگر خوش شانس باشید می توانید آلوچه های وحشی و زالزالک را بر شاخه درختان ببینید.

بعد از لذت دو کیلومتر جنگل پیمایی در دل درختان انجیلی به آبشار ولیلا خواهید رسید. این آبشار ارتفاع زیادی ندارد اما طراوت و زیبایی آن روحتان را تازه خواهد کرد. جهت رسیدن به این آبشار از یک شیب تند می گذرد؛ توصیه ما به شما این است که به کمک لیدر خود از آن گذر کنید.

کی به جنگل های انجیلی برویم؟

این جنگل، در تمام روزهای سال زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و در هر فصل با رنگی نو دیده می شود. در بهاربرگ های بنفش مایل به قرمز، در تابستان به رنگ سبز تیره و در پاییز به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز در می آید. اما بهترین زمان سفر به این مقصد را از انتهای اردیبهشت تا ابتدای دی گفته اند.

پیشنهاد مطالعه: این مکان های باورنکردنی بهشت روی زمین هستند را در خبرنگاران بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 724

به "جنگل های انجیلی؛ طبیعت سوادکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل های انجیلی؛ طبیعت سوادکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید