دولت افغانستان: جابجایی نیروها به معنی سقوط شهرستان ها نیست

به گزارش مجله پیوند، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که جابجایی موقتی نیروهای امنیتی از مکانی به محلی دیگر به معنی سقوط شهرستان ها نیست.

دولت افغانستان: جابجایی نیروها به معنی سقوط شهرستان ها نیست

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طارق آرین سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که ادعای طالبان مبنی بر سقوط شهرستان ها نادرست است و جابجایی نیروهای امنیتی در تعدادی از مراکز شهرستان ها به دیگر منطقه ها به معنی سقوط نیست.

وی اضافه کرد که طالبان توانایی حفظ هیچ یک از شهرستان ها را ندارد و حضور این گروه در منطقه های که پیشروی نموده است موقت است و قطعاً دایمی نیست.

لازم به ذکر است که همزمان با شروع فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان در 11 اردیبهشت، حملات طالبان بطور بی سابقه ای افزایش یافته و در پی آن سقوط سریالی شهرستان ها معمولاً بدون درگیری و با میانجیگری بزرگان قومی و تسلیم شدن نیروهای امنیتی و یا عقب نشینی آن ها از مواضع خود انجام شده است.

درحالی که مقامات دولت افغانستان واگذاری این شهرستان ها به طالبان را عقب نشینی تاکتیکی می خوانند، براساس تازه ترین آمار لانگ وار ژورنال درباره شرایط امنیتی افغانستان، در حال حاضر 176 شهرستان افغانستان (44 درصد خاک این کشور) در کنترل طالبان واقع شده است.

براساس آمارهای منتشر شده به وسیله این رسانه آمریکایی، 144 شهرستان (36 درصد از خاک افغانستان) صحنه درگیری طالبان با نیروهای امنیتی است و منطقه ها تحت کنترل دولت افغانستان 78 شهرستان یا 20 درصد از خاک افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1178

به "دولت افغانستان: جابجایی نیروها به معنی سقوط شهرستان ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: جابجایی نیروها به معنی سقوط شهرستان ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید