راه های سفر مقرون به صرفه و راحت ، چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

به گزارش مجله پیوند، آیا می خواهید خود را از فشارهای کاری، برنامه ریزی های فراوان و انجام امور حسابداری خلاص کنید؟ برای انجام این کار، سفر کردن را جز برنامه های ثابت زندگی خود قرار دهید. شما می توانید هر سه ماه یکبار به مسافرت بروید و شادی را به زندگی خود تزریق نمایید. این مسافرت ها ارزش واقعی زندگی را به شما نشان می دهند، پس سعی کنید راه های سفر مقرون به صرفه و راحت را شناسایی نموده تا این تجربه شیرین را به کام خود تلخ نکنید. در مقاله راهنمای سفر مقرون به صرفه با ما همراه شوید تا کمی بیشتر از این مقوله مهم و بعلاوه روش هایی برای مقرون به صرفه سفر کردن برایتان سخن بگوییم.

راه های سفر مقرون به صرفه و راحت ، چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

راه های سفر آرام و بی دغدغه

گام اول

پس انداز کنید. شما بدون داشتن پول نقد هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، اما لازم نیست که همیشه به فکر پس انداز کردن باشید. شما بعد از چند سال پول پس انداز کردن باید از آن بهره ببرید و لذت ببرید.

گام دوم

وسایلی را که به آن ها احتیاج ندارید به دیگران بدهید یا بفروشید. اگر شما نمی توانید خانه ای خریداری کنید، می توانید آن را اجاره نمایید. یکی از راه های سفر مقرون به صرفه و راحت این است که شهرهای کوچک را انتخاب کنید، چون هزینه اقامت و مسکن شما بسیار مقرون به صرفه تر از شهرهای بزرگ بوده و شما می توانید کمی در هزینه مسکن صرفه جویی کنید.

گام سوم

وسیله حمل و نقل خود را انتخاب کنید. شما باید وسیله ای را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید. خستگی در واقع سخت ترین چیزی است که با آن روبرو هستید.

پیاده روی: سخت ترین روش برای رسیدن به مقصد پیاده رفتن است. شما می توانید هر چیزی را که احتیاج دارید در کوله پشتی خود بگذارید و به راحتی سفر خود را آغاز کنید. هر ساله هزاران نفر مسیرهای بسیار طولانی را پیاده طی می نمایند و در طول این سفرها تجارب بی نظیری را به دست می آورند. به خاطر داشته باشید که پیاده رفتن به این معنی نیست که شما باید همیشه در حرکت باشید. مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید و تا زمانیکه فرصت دارید، در آنجا بمانید. اگر شما دوست ندارید خودتان رانندگی کنید، می توانید از اتوبوس ها و مترو بهره ببرید و به راحتی جا به جا شوید. بعلاوه سفر با چنین وسیله هایی می تواند یکی از روش هایی برای مقرون به صرفه سفر کردن باشد.

دوچرخه سواری: در راهنمای سفر مقرون به صرفه باید بدانید که سفر با دوچرخه به شما اجازه می دهد که مسیرهای طولانی تری را طی کنید و از مکان های بیشتری بازدید نمایید. با استفاده از دوچرخه شما از جاده های متعددی عبور می کنید. شما می توانید از دوچرخه های مناسبی که برای سفر طراحی شده اند، بهره ببرید و وسایل زیادی را با خود ببرید. اگر شما قصد سفر به منطقه ها خارج از شهر را دارید، می توانید از دوچرخه های کوهستانی نیز بهره ببرید. فقط دقت کنید که قبل از آغاز سفر شرایط راه ها و جاده ها را آنالیز کنید. اگر بخواهید از دوچرخه های معمولی برای سفر به نواحی کوهستانی بهره ببرید، کارتان کمی سخت است. بعضی از این منطقه ها هموارترند و سفر به آن ها راخت تر هست. اگر شما کودک همراه خود دارید و یا زمان کافی ندارید، دوچرخه انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

قایق: شما می توانید در بین روش هایی برای مقرون به صرفه سفر کردن از قایق بهره ببرید و به جزایر مختلف بروید. به این ترتیب می توانید رودخانه ها، دریاچه ها و کانال های بزرگ را مشاهده نمایید. سفرهای دریایی بسیار مجذوب کننده هستند، چرا که شما می توانید منظره ها فوق العاده و شگفت انگیزی را مشاهده کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید: از آنجایی که شما دسترسی راحتی به شهر ندارید، باید به مقدار کافی مواد غذایی و وسایل ضروری را با خود به همراه داشته باشید.

شما می توانید یک ماشین اجاره کنید. دوچرخه را در صندوق عقب و قایقتان را روی باربند بگذارید. به این ترتیب شما برای سفر به هر نقطه ای آماده هستید. شما هر زمانی که خواستید می توانید پیاده بروید، دوچرخه سواری یا قایقرانی کنید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید. اگر شما بیش از یک دوچرخه همراه خود دارید، پارچه ای را بین آن ها بگذارید تا با یکدیگر برخورد نداشته باشند. علاوه بر این شما می توانید تمامی وسایل مورد احتیاج خود را نیز در ماشین بگذارید. البته در راهنمای سفر مقرون به صرفه باید به این نکته توجه کنید که برای این نوع سفر باید هزینه های سوخت و تعمیرات ماشین را نیز در نظر بگیرید.

گام چهارم

قبل از آغاز سفر برای خود برنامه ریزی کنید. شما باید قبل از آغاز سفر درباره مقصدی که می خواهید بروید به وسیله اینترنت، مجلات و یا دوستان و آشنایان اطلاعاتی را بدست آورید و درباره اماکن گردشگری آنجا مطالبی را مطالعه کنید.

گام پنجم

در راهنمای سفر مقرون به صرفه توجه داشته باشید که یک بودجه معین را برای خود در نظر بگیرید. اگر شما بیشتر از بودجه مورد نظر خرج کنید، تمام حساب و کتابتان به هم می ریز و دیگر نمی توانید طبق برنامه ریزی خود پیش بروید. اجازه دهید به همان اندازه پول برنامه ریزی شده خرج کنید. اگر شما مجبور شدید به علت کمبود بودجه دو یا سه هفته در یک مکان خسته نماینده بمانید، کمی تحمل کنید. هرچه در این شرایط قرار بگیرید، بیشتر به فواید برنامه ریزی مالی پی می برید. اگر شما مجبور باشید به علت نداشتن پول یک ماه در خانه بمانید و جایی نروید، آنگاه دیگر بیشتر از عایدیتان هزینه نمی کنید.

گام ششم

اگر می توانید چادر و کیسه خواب با کیفیت بالا همراه خود ببرید که از روش هایی برای مقرون به صرفه سفر کردن به شمار میرود. چادر شما تنها پناهگاه شماست، پس باید در آن راحت باشید. کیسه های خواب نباید از جنس پلاستیک باشند. آن ها باید از الیاف مصنوعی تشکیل شوند تا در صورت خیس شدن مقاومت بیشتری نمایند. حتما همراه خود پتو، لباس پشمی و کمی طناب داشته باشید. لباس های شما نباید پنبه ای باشد، چرا که پنبه تا زمانی که خیس نشده، قابل استفاده است. پس بهتر است لباس هایتان بیشتر پشمی باشند. بهتر است یک تشک بادی و یا از جنس بامبو همراه خود ببرید. اگر اتاق اجاره می کنید، لازم نیست تشک همراه خود داشته باشید، چرا که فقط بار خود را سنگین نموده اید.

گام هفتم

مسیر عبوری خود را از قبل معین کنید. مسیرتان را باید براساس اندازه بودجه خود انتخاب نمایید. همیشه سعی کنید که قبل از تاریک شدن هوا به مقصد مورد نظر برسید. شما نباید بودجه یک ماه خود را برای یک شب خرج کنید. اگر شما نتوانید پول خود را درست مدیریت کنید، لذتی از سفر نخواهید برد و مجبور می شوید که هرچه سریع تر به شهر خود بازگردید.

گام هشتم

هرجا که می روید، مطمئن شوید که به مقدار کافی آب آشامیدنی همراه دارید. شما در طول سفر احتیاج به حمام کردن، شستن ظروف و شستن لباس ها دارید، ولی به هیچ عنوان نباید برای انجام این کارهایتان از آب آشامیدنی بهره ببرید. علاوه بر این مواد غذایی نیز باید به مقدار کافی همراهتان باشد. گاهی ممکن است، استفاده بی رویه شما از آب به محیط زیست آن منطقه آسیب بزند، پس باید مراقب این مسئله نیز باشید. شما می توانید به سمت چشمه های آبگرم بروید و از خواص درمانی آن ها بهره مند شوید. چشمه های زیبا و لوکسی در غرب ایالات متحده وجود دارند و در کنار این منطقه اردوگاه هایی برای رفاه حال مسافران تاسیس شده اند.

گام نهم

سعی کنید بیشتر به منطقه های که آب و هوای گرم دارند، سفر کنید. هیچ چیز به مقدار سرما نمی تواند لذت سفر را از بین ببرد. هنگامی که شما به منطقه سردسیر سفر می کنید، نمی توانید از اماکن گردشگری مختلف آن بازدید نمایید. برای سفر در زمستان بهتر است جنوب ایالات متحده را انتخاب نمایید. آب و هوای ملایم می تواند لذت سفر شما را چندین برابر کند.

گام دهم

وسیله های نقلیه سرگرمیی حتی در منطقه ها پرجمعیت می توانند یک محل رایگان برای گذراندن شب و سرگرمی کردن باشند، مانند پارکینگ شبانه آر وی گلف که در آنجا می توانید انواع فعالیت های سرگرمیی و سرگرم نماینده را انجام دهید. عضویت سالانه این اماکن هزینه اش کمتر از یک شب اقامت در اردوگاه ها بوده و یکی از راه های سفر مقرون به صرفه و راحت به شمار میرود.

گام یازدهم

یکی از راه های سفر مقرون به صرفه و راحت، استفاده از ننو هست. با استفاده از ننو شما می توانید هرجا که می خواهید به استراحت بپردازید. با استفاده از این ننوها شما احساس می کنید که در خانه خود قرار دارید.

گام دوازدهم

هر روز حمام کنید. حمام کردن حتی در یک رودخانه یخ زده باعث می گردد شما کل روز سر حال باشید و به راحتی به مسیر خود ادامه دهید. نظافت و تمیز بودن در راهنمای سفر مقرون به صرفه بسیار اهمیت دارد. اگر هیچ آبی برای استحمام وجود ندارد، یک ساعت آفتاب بگیرید. این کار باعث می گردد تمامی منافذ پوست شما باز گردد و احساس تمیزی کنید.

گام سیزدهم

خوب غذا بخورید و هر چیزی که دوست دارید، میل نمایید. خوردن سیب زمینی ذغالی را حتما امتحان کنید. استرومبلی، رولت دارچین، عدسی، پنکیک، بادام بو داده غذاهایی بوده که شما می توانید در طول سفر امتحان کنید. شما باید سعی کنید قبل از خوردن هر چیز آن را خوب بپزید تا مریض نشوید. از خوردن میوه در طول سفر غافل نشوید. تغذیه خوب به شما یاری می نماید تا در طول سفر آرامش بیشتری داشته باشید.

گام چهاردهم

سعی کنید از گیاهان تغذیه کنید. شما می توانید برای تامین غذای خود از گیاهان خوراکی که در منطقه موجود بوده، استفاده نمایید. گیاهان غیر خوراکی زیادی نیز وجود دارند، بنابراین باید سطح اطلاعات خود در این زمینه افزایش دهید. شما می توانید به راحتی گیاهان خوراکی متناسب با رژیم غذایی خود را پیدا کنید. این بخش از راهنمای سفر مقرون به صرفه باعث می گردد شما همیشه از مواد غذایی تازه بهره مند شوید. در طول سفر به تغذیه خود باید بسیار اهمیت بدهید.

گام پانزدهم

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و از زندگی لذت ببرید. مواردی را که به شما آرامش می دهند پیدا کنید و به انجام آن کارها بپردازید. کارهایی مانند: درست کردن صنایع دستی مانند سبدهای حصیری، کاسه های چوبی و صندل. سعی کنید برای خود یک پناهگاه ابتدایی مانند یک کلبه بسازید. شما می توانید از منظره ها مختلف نقاشی بکشید و یک گالری کوچک محلی راه بیندازید. عایدی حاصل از این کار می تواند مخارج سفر شما را تامین نماید. شما بعلاوه می توانید بنابر توصیه های راهنمای سفر مقرون به صرفه به عکسبرداری از چشم مقدارای زیبا بپردازید.

گام شانزدهم

هنگامی که پول کم آوردید، می توانید به انجام کارهای فصلی بپردازید. منطقه ها گردشگری همیشه مشاغل زیادی را در خود جای داده اند و شما به راحتی می توانید در یکی از آن ها استخدام شوید. به عنوان مثال یکی از این کارها جمع آوری قارچ های سمی و فروششان است یا مثلا شما می توانید با شکار خرچنگ کسب عایدی کنید. بعلاوه شما می توانید به از بین بردن علف های هرز که باعث جنگل زدایی می شوند، بپردازید. در چنین منطقه های فرصت های شغلی بیشماری وجود دارند که شما می توانید به راحتی به وسیله آنان کسب عایدی کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1654

به "راه های سفر مقرون به صرفه و راحت ، چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های سفر مقرون به صرفه و راحت ، چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید