اخبار اقتصادی

چرا کرونا بیشتر هنرمندان را میکُشد؟

بی شک درگذشت هر شهروند و هموطنی در هر کسوت و مرتبه ای بر اثر ابتلا به ویروس کرونا یا هر عامل دیگری، ناراحت کننده است. اما در این روزهای عجیب، برای بسیاری این پرسش پدید آمده است که ویروس مرگبار چرا بیش از شاخه های دیگر همچون اقتصاد، سیاست، ورزش و... بیشتر...

29 دی 1399

2 راهکار اصلاح ساختار بودجه

بودجه های سنواتی به عنوان مهم ترین سند اقتصادی کشور، ظرفیت های زیادی برای اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور دارد.

28 دی 1399

گوگل و اپل اشتراک گذاری موقعیت مکانی کاربران را ممنوع کردند

گوگل و اپل به توافقی بر سر متوقف کردن به اشتراک گذاری موقعیت مکانی کاربران دست یافته اند که حفظ امنیت و حریم شخصی آنها را تسهیل می نماید.

17 دی 1399

ردیابی خرس&lrm&zwnjهای گریزلی با فناوری تشخیص چهره

نصب ردیاب به دانشمندان این اجازه را می دهد که بتوانند رفتار گونه های وحش را در دراز مدت مطالعه کنند و تغییرات آنان را در فصول مختلف زیر نظر بگیرند.

16 دی 1399

بخشنامه گمرک برای معین تکلیف کالاهای رسوب شده

معاون گمرک در نامه ای به گمرکات کشور مهلت خروج کالا از گمرک را به تفکیک کالا هایی که اظهار نشده اند، کالا هایی که در حین تشریفات گمرکی هستند و کالا هایی که پروانه الکترونیکی دارند، ابلاغ کرد.

11 دی 1399

موانع پذیرش نوآوری در برنامه های درسی ، وجود دانشگاه های متعدد یک فرصت و درعین حال یک تهدید است

دانشیار دانشگاه تربیت مدرس درباره موانع پذیرش نوآوری در برنامه های درسی شرح داد و گفت: وجود دانشگاه های متعدد یک فرصت و درعین حال یک تهدید است.

11 دی 1399

تشکیل جلسه ویژه برای پرسپولیس در وزارت ورزش

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا را که برای دومین بار در طی سه سال اخیر اجرا شده است، مثبت ارزیابی کرد و گفت: اکنون پرسپولیس به عنوان نماینده ورزش ایران قلمداد می گردد...

9 دی 1399

ظرفیت های حوزه خدمات فنی و مهندسی برای ایجاد توسعه استفاده شود

پنجاه و پنجمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی راه های توسعه بازار خدمات فنی و مهندسی استان برگزار شد.

9 دی 1399

اعتراض پکن به تحریم های جدید آمریکا علیه شرکت های چینی

وزارت امور خارجه چین در پی تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور، اعتراض شدید خود را بیان کرد.

7 دی 1399

گزارشی از تخلفات و معرفی موسسات متخلف بورسی به دادستانی تهران ارائه نشده است

در پی اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر ارائه فهرست 50 موسسه متخلف در بورس به دادستانی تهران به منظور برخورد قضایی، دادستان تهران بیان کرد که تا به امروز گزارشی از تخلفات و معرفی موسسات متخلف به دادستانی تهران ارائه و گزارش نشده است.

6 دی 1399

اختصاص 15 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی پل تاریخی کرج

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال برای بازسازی اضطراری پل تاریخی کرج در نظر گرفته شده است.

6 دی 1399

مشترکان پرمصرف آب جریمه می شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: گر مشترکی بیش از حد مجاز آب مصرف کند، مشمول پرداخت جریمه می شود.

4 دی 1399

خرید و فروش خودرو فقط به وسیله سایت ها انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران، اسد کرمی در خصوص بازار خودرو در اولین روز از محدودیت های جدید کرونایی گفت: همه نمایشگاه ها و بنگاه های رسمی به دستور وزارت بهداشت تعطیل هستند، اتحادیه ما نیز شامل این محدودیت می گردد. بنابراین امروز فروش خودرو فقط به وسیله سایت های...

1 دی 1399

لایحه بودجه 1400 تا 15 آذر تقدیم مجلس می گردد

معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: پیش بینی ما این است که سال جاری هم دولت در موعد قانونی و تا پانزدهم آذر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.

1 دی 1399

رشیدی کوچی: آقای رئیس جمهور! اجازه نمی دهیم جای شاکی و متشاکی عوض شود

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسامی گفت: آقای رئیس جمهور! قصد انتقاد از شما را ندارم چراکه برای این منظور باید گوش شنوایی برای شنیدن باشد، اما اجازه نمی دهیم جای شاکی و متشاکی عوض شود.

27 آذر 1399

خبرنگاران 67 واحد صنفی متخلف کرونایی در مازندران پلمب شد

ساری - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که از شروع اجرای مصوبه محدودسازی زمان فعالیت مشاغل تا به امروز 67 واحد صنفی در استان پلمب شده است.

25 آذر 1399

توقیف محموله قاچاق 600 میلیاردی قطعات خودرو

تهران (پانا) - رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت پلیس گمرک 112 کانتینر قطعات خودروی خارجی که ارزشی معادل با 600 میلیارد ریال داشت را شناسایی و توقیف کرد و در این ارتباط 247 پرونده تشکیل شد.

23 آذر 1399

نباید بازار نفت را سیاسی کرد ، 95 درصد مردم ما از نعمت گاز برخوردارند

و زیر نفت راهکار رسیدن به یک صلح پایدار را کنار گذاشتن قلدرمآبی و پرهیز از سیاسی کردن بازار های انرژی دانست.

22 آذر 1399

اگر اروپایی ها حق انتخاب داشتند، به بایدن رای می دادند

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، اگر اروپایی ها می توانستند در انتخابات آینده آمریکا رای بدهند، دونالد ترامپ متحمل شکست سنگینی می شد. خروج از توافق اقلیمی پاریس او را در اروپا نامحبوب نموده است.

14 آذر 1399

گام عظیم در افزایش کیفیت آب تهران

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اجرای پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر، گام بزرگی در افزایش کیفیت آب تهران برداشت.

12 آذر 1399
تعداد: (227)