اخبار اقتصادی

افزایش 36 درصدی صادرات نفت عربستان به چین

عربستان بر خلاف طرح فریز نفتی صادرات نفت خود به چین در ماه فوریه را 36 درصد افزایش داد و به بالاترین رقم در طی حداقل 3 سال گذشته رساند.

29 بهمن 1398

قدم قدم تا توسعه عرضه گاز ایران به جهان به وسیله ال ان جی

ایران با داشتن 34 تریلیون متر مکعب که 18 درصد ذخایر گازی دنیا را تشکیل می دهد، دومین منبع گاز در دنیا است و می تواند نقش موثری در بازار دنیای گاز داشته باشد و با تنوع بخشی به نحوه صادرات و کشورهای مقصد برای صادرات، صاحب رتبه نخست در صادرات گاز در دنیا گردد....

23 بهمن 1398

سفر اردوغان به اوکراین

رئیس جمهور ترکیه برای ملاقات با همتای اوکراینی خود وارد کی یف شد.

22 بهمن 1398

رشد و توسعه مالی کشور در گرو رونق صادرات محصولات کشاورزی، وابستگی صادراتی به کشور های همسایه ریسک مراودات تجاری را افزایش می دهد

دولتمردان طی سال های تحریم به سبب اهمیت روز افزون تجارت خارجی و توسعه مالی کشور بر صادرات کالاهای کشاورزی تاکید فراوان دارند.

21 بهمن 1398

ماکرون:استعمارگری اشتباه بزرگ فرانسه بود

رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی در جریان مراسمی در ساحل عاج اذعان کرد، استعمارگری اشتباه بزرگ فرانسه بود.

20 بهمن 1398

حمله شدیدالحن انور قرقاش به ترکیه: بدون حضور بلاد حرمین شریفین و الازهر شکوفا نمی شوید

فارس نوشت: انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه به اظهارات فخرالدین التون مدیر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه واکنش نشان داد.

20 بهمن 1398

نترسید و به گردشگر داخلی فکر کنید!

در دنیای گردشگری لغو تورهای ورودی اگرچه یک اتفاق تلخ برای جوامع میزبان گردشگر است اما یک امر طبیعی در عرصه سیاسی و مالی همه کشورهای دنیاست بنابراین باید راههای خروج از آن را پیدا کرد.

18 بهمن 1398

مقام مجلس اروپا: تنظیم مناسبات تجاری در دوران گذار مدنظر جانسون ممکن نیست

یک مقام مجلس اروپا تنظیم یک توافق تجارت آزاد با انگلیس در دوران گذار پسا برگزیت مد نظر نخست وزیر این کشور تا سرانجام سال 2020 را ممکن ندانست.

14 بهمن 1398

خدمات بهزیستی برای بچه هایی که فرزندخوانده نمی شوند

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خدمات ارائه شده به بچه ها تحت سرپرستی سازمان بهزیستی را از زمان حضور در مراکز تا بعد از خروج آنها از مراکز شبه خانواده را تشریح کرد.

13 بهمن 1398

موکب های پیاده روی اربعین ثبت جهانی شد

موکب های پیاده روی اربعین حسینی در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ثبت جهانی شد.

10 بهمن 1398

اگر به جای مبارزه با فساد تنها با فاسد مبارزه کنیم، چرخه فراوری فساد ادامه خواهد داشت

رئیس اتاق ایران با حضور در پنجمین همایش مبارزه با فساد که در مرکز همایش های صداوسیما برگزار گردید، اعلام کرد: آن چنان که سقوط اخلاقی در جامعه مشکل زاست، مسائل مالی برای ما مشکل آفرین نیست.

5 بهمن 1398

چانه کوچک ورزش و پولی که نصفش هم تخصیص پیدا نکرده است، اجازه ندهید زود، دیر گردد

با وجود گذشت 9 ماه از سال 98 بودجه تخصیص یافته به وزارت ورزش و حتی پارالمپیک حتی به نصف هم نرسیده است.

4 بهمن 1398

فیلم، گریه مادر شهید از حرف مردم: پسرت چقدر پول گرفته؟

17 آذر سالروز شهادت علی اکبر شیرعلی ،شهیدِ مدافع حرم، است. مادر شهید گفت که من از غصه داغ پسرم نمردم ولی از حرف ها و زخم زبان های بعضی ها که می گویند چقدر پول گرفته ای کم کم آب می شوم.

3 بهمن 1398

جانی آیو؛ مرد پشت پرده اپل

سر جاناتان پل آیو (Sir Jonathan Paul Ive)، معروف به جانی آیو، فرزند یک نقره کار بود که در دانشگاه پلی تکنیک در جنوب شرق انگلستان، تدریس می کرد. به گفته خودش، بهترین هدیه ای که پدرش به او می داد، روزهایی بود که تنهایی می توانست در کارگاه او، هر چیزی که به ذهنش می رسید...

3 بهمن 1398

آغداشلو: استعدادهای جوان در غوغای فرمالیسم گم می شوند

آیدین آغداشلو در نشست خوانشی بر تحولات نقاشی ایران این پرسش اساسی را بیان کرد که آیا آثار هنر معاصر ایران همانند آثار خودِ من که با قیمت های خوب به دیوار می زنیم، واقعا خوب هستند یا چون برای ما هستند، خوبند؟ و در ادامه این نشست مطالبی را در راستای این...

2 بهمن 1398

تفسیر ایران از ماده 36 برجام درست است

مهران کامروا، رئیس مرکز مطالعات بین المللی و منطق های دانشگاه جرج تاون معتقد است اتحادیه اروپا انتظار دارد ایران تنها طرفی باشد که برجام را رعایت می کند.

1 بهمن 1398

اچ آی وی همان ایدز است؟

عامل ایدز ویروسی به نام اچ آی وی است. این ویروس سیستم ایمنی بدن را ضعیف و به تدریج شروع به نابود کردن بخشی از سلول های گلبول سفید خون می کند. با کم شدن این سلول ها فرد به ایدز مبتلا می شود.

29 دی 1398

ظریف با دبیرکل اتحادیه آسه آن و وزیر خارجه استرالیا ملاقات کرد

وزیر امور خارجه ایران امروز در سنگاپور با همتای استرالیایی و دبیرکل اتحادیه آسه آن ملاقات و تبادل نظر کرد.

29 دی 1398

ایران به یک قدرت نوظهور صنعتی تبدیل شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودکفایی در آلومینیوم را به دلیل استراتژیک بودن این فلز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: ایران که یک قدرت نوظهور صنعتی شده است و نمی توانیم آلومینیوم را نادیده بگیریم.

23 دی 1398

ترامپ کارتل های موادمخدر مکزیک را تروریست اعلام می کند

رئیس جمهوری آمریکا، کارتل های مواد مخدر مکزیکی را به جرم ایفای نقش در قاچاق انسان و مواد مخدر به عنوان گروه های تروریستی معرفی خواهد کرد؛ این امر با درخواست مذاکره فوری از سوی مکزیک همراه شد.

22 دی 1398
تعداد: (43)