روایت یک مدیر مدرسه از ساخت منزل تا دستگیری از خانواده های بی بضاعت

به گزارش مجله پیوند، تهران (پانا) - نیکنام، مدیر مدرسه نرگس منطقه یک تهران است؛ او علاوه بر کارهای جهادی که در این مدرسه با یاری دانش آموزان و اولیای آنان انجام می دهد، این بار ساخت منزل و دستگیری از خانواده های بی بضاعت سیستان و بلوچستان را در کارنامه خود ثبت نموده است.

روایت یک مدیر مدرسه از ساخت منزل تا دستگیری از خانواده های بی بضاعت

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

فخری الزمان نیک نام مدیری جوان با فکری پویاست که با جذب کمک های مردمی افتخار کمک رساندن به نیازمندان چه در پایتخت و چه در منطقه سیستان و بلوچستان را دارد.

فخرالزمان نیکنام در گفت وگو با پانا اظهار کرد: شکرگزار خدای عظیم هستم که من را در این راه قرار داده است که ضمن انجام امور محوله در حیطه شغلی به جذب مشارکت های مردمی و افرادی که سودای امور خداپسندانه دارند بپردازم.

وی افزود: از آنجایی که لطف الهی شامل حالم شده و معتمد اولیای دانش آموزان و همکارانم هستم لذا هر وقت که پول یا هدیه ای تحویل این مدیریت می گردد، سعی می کنم که این امانت را به اهلش بسپارم. به عنوان مثال یکی از اولیای دانش آموزان سکه بهار آزادی را تحویل اینجانب داد که با فروش آن قسمتی از نیازهای افراد بی بضاعت را تامین کنم.

نیکنام ادامه داد: از آنجا که طی یکی از ماموریت ها به منطقه محروم سیستان و بلوچستان رفته و از نزدیک آلام مردم این خطه را درک نموده ام لذا بر آن شدم که با فروش این سکه و خرید بسته های مواد غذایی و توزیع بین نیازمندان محل این ماموریت را به انجام برسانم. پس از مشورت با خانم مهری زوری و همسر محترمشان هر دو از فرهنگیان عزیز منطقه هستند، بر آن شدیم که بسته های مواد غذایی تهیه و بین افراد بی بضاعت توزیع گردد.

وی افزود ایشان ضمن تقسیم اقلام مواد غذایی با بانویی سالخورده روبرو می شوند که در آلونکی بدون در زندگی می گذراند که محل تردد خزندگان از جمله مارها است. لذا پس از شنیدن حرف های این مادر دردمند فراخوانی راه انداختم تا پول جمع آوری و خانه ای در خور وی ساخته گردد که به همت خیرین و افراد دلسوز و همکاران مدرسه ام این امر به زودی انجام خواهد شد.

این مدیر مدرسه ادامه داد: مورد بعدی مربوط به خانواده ای است که پدر از کار افتاده است که در خانه ای بسر می برند که فاقد هر گونه امکانات بهداشتی است و بطوری که حشرات موذی از لابلای آجرها به خانه نفوذ و چشم بچه ها را گزیده و باعث عفونت شده اند. این بار نیز یکی از فرهنگیان مقیم به نام خانم لیلا غنی فرزانه و همسر محترمشان دست به کار شدند و با پولی که از تهران به وسیله همان سکه فراهم شده مصالح ساختمانی تهیه تا خانه را گچ خاک و سفید کاری نمایند.

نیکنام مطرح نمود: امیدوارم که این امور خداپسندانه در اجتماع تَسری پیدا کند و همگان بدانند که ما به این شعر سعدی اعتقاد داریم که می فرماید:

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چون عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوهارا نماند قرار

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1088

به "روایت یک مدیر مدرسه از ساخت منزل تا دستگیری از خانواده های بی بضاعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت یک مدیر مدرسه از ساخت منزل تا دستگیری از خانواده های بی بضاعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید