سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

به گزارش مجله پیوند، شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، گفت: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم 25 هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

ایسنا:حشمت الله صیدی امروز(20آذر) در دیدار با وزیر اتریش در ایران، اظهار کرد: کردستان مردمانی خونگرم، مهمان نواز و صادق دارد که دارای آداب و رسوم و سنن های خاص مناطق کردنشین هستند.

وی افزود: اخیرا سنندج در شبکه خلاق یونسکو ثبت جهانی در زمینه موسیقی شده است.

شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، اظهار داشت: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم 25 هزار نفری در شهر سنندج برگزار شده است.

صیدی مطرح کرد: با توجه به اینکه وین پایتخت موسیقی جهان است و سنندج نیز شهر خلاق موسیقی شده است در این راستا برای اجرای برنامه های مشترک اعلام آمادگی می کنیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو شهر وین و سنندج، ذکر کرد: سنندج آمادگی جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف از جمله موضوع پسماند، رویدادهای فرهنگی، تالارهای موسیقی و احداث تله کابین را دارد.

شهردار سنندج، افزود: با توجه به ویژگی های توپوگرافی شهر سنندج و بافت قدیم آن در خواست داریم در بحث مطالعات حمل و نقلی و ترافیک شهر به ما کمک شود که بتوانیم برای توسعه حمل و نقل بسترسازی کنیم.

صیدی با اشاره به مطالعات تله کابین آبیدر، گفت: آمادگی داریم مطالعات تله کابین آبیدر را به سرمایه گذار اتریشی و اروپایی قرار دهیم و با توجه به پتانسیل هایی در سنندج امیدواریم این تله کابین در این شهر احداث شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 117

به "سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید