علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد

به گزارش مجله پیوند، رئیس رسانه ملی در حکمی علیرضا قزوه را به سمت مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود منصوب کرد.

علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، علیرضا قزوه را به سمت مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود منصوب کرد.

متن کامل حکم به این توضیح است:

هنرمند گرانقدر جناب آقای علیرضا قزوه

نظر به سوابق روشن و فعالیت های موثر هنری در خدمت به انقلاب اسلامی به موجب این حکم به عنوان مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود منصوب می شوید.

میراث پرشکوه شعر فارسی، گنجینه بی نظیر معرفت و اخلاق و زیبایی و معنویتی است که ملت فرهیخته ما در کوران جنگ نرم و شیطینت های دشمنان دین و هویت و عدالت، به آن احتیاج مضاعف دارند.

انتظار می رود با همت و ابتکار و هم افزایی؛ اولویت های زیر را مد نظر قرار دهید:

طراحی راهبرد ها و سازوکار ها و برنامه های لازم برای احراز جایگاه شایسته شعر در بخش های گوناگون رسانه ملی.

فعالسازی آرشیو موسیقی چهل ساله رسانه ملی و استفاده قدرشناسانه از این گنجینه ارجمند.

طراحی نظام رتبه بندی و ارزشیابی آثار مورد استفاده شبکه های گوناگون و ساماندهی پخش.

ارتقای کمی و کیفی فراوری خصوصاً درعرصه های موسیقی حماسی و اجتماعی و آیینی.

هم افزایی جدی با مراکز و عناصر فعال موسیقی کشور در بخش های دولتی و خصوصی برای تأمین احتیاج های نو به نو و گسترده مخاطبان.

توجه ویژه به ظرفیت فراوری موسیقی در استان ها و نواحی و نیز تعامل فعال با ظرفیت های گسترده موسیقی ملل خصوصاً منطقه، دنیا اسلام و جبهه دنیای مقاومت.

تحکیم رابطه اندیشه - هنر و استفاده هیئت های اندیش ورز برای حفاظت و ارتقای جایگاه و شأن موسیقی ملی و آیینی و انقلابی در برابر ابتذال.

تقویت و حمایت از ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما به منظور ضبط و اجرای آثار فاخر ملی و انقلابی، همه بخش های سازمان موظف به همکاری و هماهنگی با آن دفتر در انجام مأموریت ها خواهند بود.

ضروری است از خدمات و زحمات خالصانه جناب آقای دکتر نراقیان در طول تصدی این مدیریت صمیمانه تشکر کنم.

توفیقات روز افزون شما را در انجام این مأموریت مهم از خداوند متعال خواستارم.

علیرضا قَزوه متولد بهمن 1342 از نویسندگان و شاعران و پژوهشگران ایرانی است که در حوزه های مختلف هنر و ادبیات بیش از پنجاه اثر تالیفی از خود به جای گذاشته است و در حوزه رسانه و مدیریتی نیز در چند دهه گذشته سوابق قابل اعتنایی دارد. او در حوزه بین الملل نیز به مدت 10 سال نماینده فرهنگی ایران در کشور های تاجیکستان و هند بوده است. قزوه بعلاوه دبیر نخستین جشنواره بین المللی شعر فجر و برگزیده بسیاری از جشنواره های ادبی بین المللی در داخل و خارج کشور بوده است. او سابقه عضویت در هیئت تحریریه روزنامه جمهوری اسلامی و روزنامه اطلاعات و مجلات امید انقلاب، ادبستان، اهل قلم و سردبیری مجلات شعر و قند پارسی را در کارنامه خود دارد. مدیر آفرینش های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رئیس شورای شعر وزارت ارشاد، مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از دیگر مسئولیت های علیرضا قزوه بوده است.

او سال های متمادی نیز به عنوان نویسنده در رادیو سراسری در برنامه های سرود روشنی، در انتهای شب، و ویژه برنامه های رادیو سراسری حضور داشته است.

برگزیده جایزه قلم زرین و کتاب سال نیز در کارنامه او به چشم می خورد. تا به امروز بیش از هشتاد رساله دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در ایران و دیگر کشور ها در باره آثار ادبی این شاعر نوشته شده است.

عنوان شعر به تازگی و در حکم علیرضا قزوه به عنوان دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما افزوده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1530

به "علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید