قابلیت مخوف بمب افکن پنهان کار چین!

به گزارش مجله پیوند، آزمایش نورثروپ گرامن B-21، نیروی هوایی ایالات متحده را به یک نقطه عطف دیگر برای هواپیماهای بمب افکن رساند. این جنگنده به علت توانایی حمل و راه اندازی سلاح های معمولی و هسته ای، هواپیمای بمب افکن دوگانه نیز نامیده شده است.

قابلیت مخوف بمب افکن پنهان کار چین!

تینا مزدکی: نورثروپ با اشاره به این موضوع که آزمایش های این جنگنده طبق زمان پیش می رود، می گوید خلبانانی که آزمایش های این جنگنده را به عهده داشتند می گویند که رسیدگی به B-21 از نزدیک درست مانند شبیه سازی های دیجیتالی صورت گرفته است که بر دقت و قابلیت های کلی آن تأکید می نماید.

این یک بمب افکن دوگانه است

پیش بینی می گردد B-21 آزمون های پرواز بیشتری را انجام دهد که منجر به توانایی عملیاتی اولیه و فراوری کامل این جنگنده می گردد. جنگنده B-21 Raider که در دسامبر سال 2022 رونمایی شده است ، به گونه ای طراحی شده است که پیشرفته ترین تهدیدات در جنگ مدرن را شکست دهد. به علت توانایی حمل و راه اندازی سلاح های معمولی و هسته ای، این هواپیمای بمب افکن دوگانه نیز نامیده شده است.

ویژگی های پنهان کاری این جنگنده، به هواپیما اجازه می دهد تا با حداقل اثر باقیمانده از خود پرواز کند و به آن یاری می نماید تا رادارهای دشمن و دفاع هوایی را از بین ببرد.B-21 به تدریج جایگزین بمب افکن های B-1 و B-2 در موجودی نیروی هوایی خواهد شد.

انتظار می رود این جنگنده تا سال 2027 عملیاتی گردد و نقش مهمی در حمایت از اهداف امنیت ملی ایالات متحده ایفا نماید. چین نیز قبلاً نمونه ای از این جنگنده را به ارتش خود اضافه و ادعا نموده است که دارای یک سلاح دارای هوش مصنوعی برای هدف گرفتن هواپیماهای جنگی پیشرفته است.

منبع: thedefensepost

323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 خرداد 1403 بروزرسانی: 10 خرداد 1403 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1761

به "قابلیت مخوف بمب افکن پنهان کار چین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت مخوف بمب افکن پنهان کار چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید