چانه کوچک ورزش و پولی که نصفش هم تخصیص پیدا نکرده است، اجازه ندهید زود، دیر گردد

به گزارش مجله پیوند، با وجود گذشت 9 ماه از سال 98 بودجه تخصیص یافته به وزارت ورزش و حتی پارالمپیک حتی به نصف هم نرسیده است.

چانه کوچک ورزش و پولی که نصفش هم تخصیص پیدا نکرده است، اجازه ندهید زود، دیر گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، ورزش ایران روزهای حساس و پرتلاطمی را پشت سر می گذارد؛ روزهایی که همه مسئولان و ورزشکاران در کوشش هستند که بیشترین سهمیه حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو را برای ایران به ارمغان بیاورند و 7، 8 ماه دیگر بتوانند یکی از مدال های خوش رنگ این دو رویداد بزرگ را به نام خود ثبت نمایند.

آماده سازی برای حضور در مسابقات انتخابی و سپس بازی های المپیک و پارالمپیک نیازمند فراهم شدن شرایط است. ورزشکاران در چنین روزهایی باید روزها و هفته ها در اردو باشند و در مسابقات داخلی و بین المللی زیادی شرکت نمایند تا بتوانند بهترین عملکرد را نیز از خود نشان بدهند.

این شرایطی که عنوان شد، یک شرایط آرمانی برای ورزشکاران است و اجرای آن قطعاً با توجه به مسائلی همچون تحریم ها و ... که کشورمان با آنها دست و پنجه نرم می نماید، سخت و دور از تصور است. با این وجود همه کوشش می نمایند تا نام خود را در تاریخ ورزش به ثبت برسانند و در اصلی ترین و بزرگترین رویداد ورزشی جهان پیروز ظاهر شوند.

در این میان مسئولان ورزش و البته بالاتر از آن، مسئولان کشور نقش مهمی را ایفا می نمایند. اختصاص بودجه مناسب یکی از راهکارهای موجود برای ایجاد شرایط مطلوب است. برگزاری اردوها و شرکت در مسابقات نیازمند تامین این بودجه است و اگر وقت این شرایط بگذرد، باید زانوی غم به بغل بگیریم تا دنبال مقصر باشیم.

بودجه وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک یکی از کمترین بودجه ها در بین نهادهای دولتی است. بودجه وزارت ورزش برای سال 98 مبلغ 597 میلیارد تومان، بودجه کمیته المپیک 72.5 میلیارد تومان و بودجه کمیته پارالمپیک نیز 31.5 میلیارد مشخص شده است. این پول با توجه به حجم گسترده کار در حوزه ورزش، رقم قابل توجهی نیست و این نهادهای ورزشی با رعایت همه مسائل، اقتصاد مقاومتی و ... امور مربوطه را انجام می دهند. با این وجود شاهد آن هستیم که با وجود گذشت 9 ماه از سال، بودجه پرداخت شده حتی به 40 دصد نیز نرسیده است. ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش دو هفته قبل رسماً گفت که این نهاد فقط 34 درصد از بودجه اش را دریافت نموده است. امروز نیز هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته پارالمپیک گفت که میزبان بودجه دریافتی 35 درصد است. در این بین فقط کمیته ملی المپیک است که توانسته بودجه خود را به صورت کامل دریافت کند.

بودجه اختصاص یافته به این سه نهاد اصلی ورزش همین روزها به درد آنها می خورد و همان طور که گفته شد، شاید دیگر خیلی زود دیر گردد ودیگر فرصت استفاده از آن نباشد.

باید به یک نکته مهم دیگر نیز اشاره نمود. ورزش یکی از عوامل نشاط آفرینی در جامعه است. هر بار که یک پیروزیت بزرگ ورزش رقم می خورد، مردم تا چندین روز مسائل را فراموش می نمایند و همه از آن پیروزیت حرف می زنند. حالا تصور کنید که قرار است این روزهای خوش برای چند هفته متوالی در زمان برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو شکل بگیرد. تحقق این موضوع به تخصیص به موقع بودجه مرتبط است و اگر قرار باشد که شاهد این شادی ها باشیم، بهتر است همین امروز بهترین اقدام صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 104

به "چانه کوچک ورزش و پولی که نصفش هم تخصیص پیدا نکرده است، اجازه ندهید زود، دیر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چانه کوچک ورزش و پولی که نصفش هم تخصیص پیدا نکرده است، اجازه ندهید زود، دیر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید